Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž šel do nemocnice v Barceloně na odběr krve, po dvou dnech ho tam našli mrtvého na toaletě

Svět

  12:50
BARCELONA - V barcelonské univerzitní nemocnici našli minulý týden na toaletě devětaosmdesátiletého muže, který tam ležel mrtvý dva dny. O případu informovala tento týden místní média. Deníku La Vanguardia řekl syn zesnulého, že rodina zvažuje právní kroky vůči nemocnici, kam šel jejich příbuzný na pravidelný odběr krve a už se nevrátil. Vedení nemocnice Vall d’Hebron vyjádřilo příbuzným hlubokou soustrast a slíbilo záležitost důkladně vyšetřit.
Převoz zemřelého ve Španělsku (ilustrační foto).

Převoz zemřelého ve Španělsku (ilustrační foto). foto: Reuters

„Podle nás jde o obrovskou nedbalost. Je neuvěřitelné, že v nemocnici nikdo několik dní neuklízel toalety. A to mluvíme o státní nemocnici v době pandemie covidu-19, kdy se předpokládá ještě větší hygiena,“ podivil se Javier, syn zemřelého. „Kdyby ho našli za několik hodin, možná by mohl žít,“ dodal.

Manuel Mourin, který byl diabetik, šel na odběr krve do ambulance barcelonské nemocnice ve středu 7. října. Na záběrech bezpečnostních kamer byl viděn naposledy kolem 13:00. Když se nevrátil domů, jeho rodina šla na místní policii. Ta se ale vydala do nemocnice překontrolovat kamerové záznamy až v pátek. Z nich bylo zjištěno, že muž nemocnici neopustil, a kolem poledne jej poté našli na záchodcích.

„Policisté nám dali vědět o zmizení až v pátek a v pátek jsme mrtvou osobu našli. Byl jen na ambulanci, nebyl přijat do nemocnice jako pacient,“ vysvětlovala mluvčí nemocnice. Dodala, že vedení už kontroluje bezpečnostní protokoly, aby se nic podobného nemohlo opakovat.

Příčina smrti Manuela Mourina zatím není známá. Rodina čeká na výsledky pitvy a pak se rozhodne, zda podá trestní oznámení pro nedbalost.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
FACILITY ENGENEER (40-50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat