Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

V Chile nosí bezdomovcům jídlo neznámý muž v kostýmu Batmana. Denně doručí desítky pokrmů

Chilský 'Batman solidario' neboli solidární Batman ze svých financí denně uvaří asi 100 porcí jídla pro lidi bez domova. foto: Reuters

Santiago de Chile - Neznámý muž v kostýmu Batmana chodí ulicemi chilské metropole Santiaga a donáší jídlo bezdomovcům. Bezplatně tak poskytuje potravu a potěchu těm, kteří to potřebují po měsících karanténních opatření, napsala agentura AP.
  7:31

Muž se obléká do kostýmu známé komiksové postavy, k němuž přidal také roušku k ochraně před šířením koronaviru. Pravidelně doručuje několik desítek teplých pokrmů lidem bez domova po celém Santiagu. Anonymita mu přitom podle jeho slov vyhovuje.

Muž v kostýmu Batmana pravidelně doručuje několik desítek teplých pokrmů lidem...
Batman v ulicích Santiaga de Chile.

„Podívejte se kolem sebe a zhodnoťte, zda nemůžete věnovat trochu času, trochu jídla, trochu přístřeší, nebo občas povzbudivé slovo, těm, kteří to potřebují,“ řekl záhadný hrdina. Kostým podle něj slouží tomu, aby společně s jídlem přinesl také smích a radost.

Restrikce zavedené v souvislosti s pandemií covidu-19 silně zasáhly chilskou ekonomiku. Nezaměstnanost vystřelila na více než 12 procent, což je nejvyšší údaj za posledních deset let.

Navzdory obleku Batmana jeden z obdarovaných uvedl, že je mu pravý význam počínání záhadného dobrodince jasný. „Cením si toho jako (gesta) jednoho člověka druhému,“ řekl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!