6. ledna 2019 20:55, aktualizováno 7. 1 7:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž v Londýně ukradl auto se 17měsíční holčičkou, po pátrání se našla

Rumunská holčička Maria unesená v kradeném voze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rumunská holčička Maria unesená v kradeném voze. | foto: Londýnská policie

Londýn Sedmnáctiměsíční holčička, která včera odpoledne zmizela v Londýně spolu s ukradeným autem, se našla. Maria Tudoricaová je v bezpečí a cítí se dobře, uvedla zpravodajská stanice BBC na svém webu. Podle zprávy Scotland Yardu byla dívka nalezena asi 1500 metrů od místa, kde byl vůz ukraden.

Maria seděla na předním sedadle, když se její otec setkal ve východolondýnské čtvrti Newham s neznámým mužem, s nímž chtěl jednat o prodeji vozidla. Muž ale naskočil do automobilu a ujel i s dcerkou prodávajícího.

Policie vyzvala veřejnost k pomoci při pátrání po dívce. Automobil se přitom mezitím našel opuštěný na nedaleké silnici.

Po Marii, která se narodila v Rumunsku, ale žije se svou rodinou v Londýně, vypuklo obrovské policejní pátrání.

„Bohudíky. Cítím se jako znovuzrozený,“ prohlásil po nalezení neteře pětadvacetiletý obchodník s auty Gheorghe Stelicou. „Cítím, že jsem nový člověk, cítím více než tisícinásobnou úlevu. Můj bratr je šťastný a moc děkuje policii za její práci,“ dodal.

17měsíční holčička je nezvěstná po tom, co muž asijského původu ukradl auto, ve...

17měsíční holčička je nezvěstná po tom, co muž asijského původu ukradl auto, ve kterém byla dívenka sama.

Obchodník s auty Stelica uvedl, že požádal svého bratra, 35letého Claudia Stelicu o laskavost, aby předvedl auto zájemci, protože sám byl mimo Londýn. Zájemce se mu během telefonátu nezdál nijak podezřelý. Bratr pak vzal Marii do auta. Když šel předvést motor, zloděj do vozu naskočil a odjel - i s dívkou. Muž, který ji odvezl v černém Audi A5, byl údajně asijského původu a měl na sobě černé oblečení.

Londýnská policie vyzvala případné svědky k poskytnutí informací.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz