11. srpna 2017 17:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Běžec srazil ženu pod autobus. Zadržený podezřelý je milionář a tvrdí, že nic neudělal

Kamerový záběr běžce, který srazil do vozovky ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamerový záběr běžce, který srazil do vozovky ženu. | foto: Youtube/BBC news

LONDÝN Muž, jehož ve čtvrtek nakrátko zadržela londýnská policie kvůli incidentu, při němž běžec srazil chodkyni do dráhy autobusu, je americký milionář a investiční bankéř Eric Bellquist. Policie ho po výslechu propustila a muž tvrdí, že s incidentem, který je zachycen na bezpečnostní kameře, nemá nic společného.

Z kamerových záběrů je patrné, že běžec na londýnském mostě srazil do vozovky ženu. Spadla do dráhy přijíždějícího autobusu, jehož řidič ale rychle zareagoval a dokázal se ležícímu tělu těsně vyhnout. Incident se stal 5. května, ovšem policie až nyní požádala veřejnost o pomoc při pátrání po běžci. Právě díky tomu byl Bellquist zadržen. Policie po jeho propuštění uvedla, že vyšetřování pokračuje.

Právní firma Duncan Lewis Solicitors, jež Bellquista zastupuje, v pátek vydala k případu prohlášení. „Náš klient byl do této záležitosti mylně zapleten; kategoricky popírá, že je hledaným mužem, a má nevyvratitelný důkaz, že v době incidentu byl v USA. Očekáváme rychlé vyřešení naprosto nepravdivého obvinění,“ uvádějí advokáti.

Bellquist pracuje pro investiční firmu Hutton Collins, podle níž je tento bankéř ve správní radě britských restauračních řetězců Byron Hamburgers a Wagamama a měl také na starosti investice do podniku Caffé Nero. V minulosti pracoval v investiční bance Lehman Brothers. Podle britského tisku žije Bellquist v londýnské čtvrti Chelsea a v Hutton Collins pracuje od roku 2002.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz