Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muže, kteří přežili pád letadla, převážejí do Moskvy

Svět

  11:34
MOSKVA/PRAHA - Podle posledních zpráv agentury Interfax jsou hokejista Alexandr Galimov a člen posádky Alexandr Sizov, kteří přežili pád letounu, převáženi do Moskvy. Informaci potvrdilo už i ruské ministerstvo zdravotnictví.

Hokejistu Alexandra Galimova přivážejí záchranáři do nemocnice. foto: Reprofoto

Vedoucí popáleninového centra institutu Višněvského profesor Andrej Alexejev už v noci na čtvrtek odletěl z Moskvy do Jaroslavli, aby se podílel na léčení jediného hokejisty, který přežil katastrofu letounu "Jak-42".

Ve čtvrtek ráno ho pečlivě prohlédl. Poté začalo konzilium, jehož výsledkem má být rozhodnutí o převozu do Moskvy, nebo pokračování v léčbe v místní němocnici. Sportovec má kromě rozsáhlých popálenin poškozené plíce a je napojen na přístroj umělého dýchání. "Bojujeme o jeho život," řekl ve středu večer primář nemocnice v Jaroslavli Alexandr Děgťarjov.

Prohlédněte si fotogalerii z leteckého neštěstí

Část letadla spadla do řeky Volhy.

O něco lépe je na tom palubní inženýr Alexandr Sizov. Popáleniny má podle lékařů jen na 10-15 procentech těla. Při pádu letadla ale utrpěl vážné zlomeniny: má zlomenou  pánev a také zlomeninu lebeční klenby. Do nemocnice ho přivezli v silném šoku.

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...