14. června 2018 9:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: ‚Chlupatý spiderman.‘ Mýval zdolal mrakodrap o 25 poschodích

Mýval se pokusil vyšplhat na budovu UBS Plaza. Nakonec se dostal až na střechu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mýval se pokusil vyšplhat na budovu UBS Plaza. Nakonec se dostal až na střechu. | foto: ČTK

WASHINGTON Značnou pozornost v ulicích amerického města St. Paul i na sociálních sítích vyvolal mýval, který se rozhodl vyšplhat na výškovou budovu v centru. Adrenalinové dobrodružství medvídkovité šelmy, které začalo v pondělí, skončilo jejím odchytem na střeše a vypuštěním do volné přírody, informovala agentura AP.

Mýval během několika dní vyšplhal po fasádě budovy UBS Plaza, která má 25 poschodí, až na střechu. Tam ho čekala odměna v podobě žrádla pro kočky, které však bylo umístěno v odchytové kleci. Mýval byl následně vypuštěn do volné přírody.

Dobrodružství hnědavého savce začala sledovat dvojice redaktorů místního rádia MPR již v pondělí. Dojmy z jeho lezeckého umění zprostředkovávala lidem na twitteru pod hashtagem #mprraccoon. Podle jednoho z novinářů Tima Nelsona je sice běžné, že se mývalové zdržují ve městech, pozorovat je při šplhání na výškové kancelářské budovy je ale přece jen ojedinělé.

12.června 2018 v 23:17, příspěvek archivován: 14.června 2018 v 09:29

Would you be this relaxed after climbing 21 stories up the outside of an office tower? #mprraccoon Thanks @donnelly_law for the hospitality! https://t.co/SsFBZc0C0z

„Chlupatý spiderman“ se stal senzací nejen pro lidi, kteří procházeli přímo po ulici města St. Paul ve státě Minnesota, ale i pro uživatele sociálních sítí po celém světě. Řada amerických médií dobrodružství malé šelmy vysílala živě.

ČTK
J. Křivan Ano to se mně líbí. 12:11 14.6.2018
J. Dřevojan Mně ne. 14:38 14.6.2018