Neděle 6. prosince 2020svátek má Mikuláš 5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Dva tisíce lidí v Mnichově protestovaly proti válce a NATO. Konflikty nevznikly

Mnichovskou bezpečnostní konferenci v sobotu v centru bavorské metropole doprovodila pokojná demonstrace proti válce a Severoatlantické alianci. Policie odhadla, že se jí zúčastnilo kolem 2000 lidí, pořadatelé jich očekávali dvojnásobek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 17.2.2018 18:34

Konečně začíná někdo chápat, že způsob, jakým soldateska a propagátoři války ovládají světová média , začíná být skutečně obludný. Demonstrující udělali radost všem mírumilovným lidem, kteří chápou, kde je nejhorší nebezpečí pro Evropu. To nebezpečí spočívá v eskalaci protiruského zbrojení, které NATO násobně převyšuje, a podpoře extrémistických režimů v blízkosti Ruska.

V. Cibulka 19.2.2018 9:30

Ta česká vlajka ve vaší ikoně nemá co dělat, dejte si tam prosím vlajku ruskou, nebo klidně tu sovětskou s kladivem a srpem, ta vás vystihuje nejlépe, ČR vás vůbec nezajímá, jen tu hájíte ruské zájmy. Rusko vesele modernizuje všechny své zbraně a nedělejte, že o tom nevíte.

M. Vaněk 19.2.2018 9:41

Musí. NATO je desetkrát silnější a agresivně na něj dotírá. Viz Ukrajina, Pobaltí, Polsko,Gruzie ...

V. Cibulka 19.2.2018 10:05

No nemusí. Prostě Rusko zbrojí a modernizuje své zbraně ze své vůle, tak co tady žvaníte o mírumilovném Rusku.

M. Vaněk 19.2.2018 10:20

Americká síla a agresivní drzost je mnohonásobná ruské, Rusové nemůžou jinak.

V. Cibulka 19.2.2018 10:08

A prosím vás, změňte si tu ikonu, hájíte zde jen ruské zájmy, česká vlajka se k vám vůbec nehodí.

J. Husařík 17.2.2018 18:06

Poslal bych je na východ Ukrajiny, Gruzie a nebo Moldávie, aby viděli, jak to dopadá, když některá země zůstane na pospas rusku a nemá zajištěnu kolektivní obranu.

M. Vaněk 17.2.2018 18:31

Ano, to jsou všechno místa a ukázky důsledků expanze NATO a američany podporované protiruské agrese.

M. Vaněk 17.2.2018 18:39

Strašlivě žvaníte. Ty země jsou pozůstatky Sovětského Svazu se spoustou ruského obyvatelstva a všechny problémy je tam potřeba řešit smírně, s respektem k národnostnímu složení. CIA tam rvala miliardy dolarů do protiruských extrémistů, takže logicky vzniklo občanské pnutí. Rusko nevstoupilo nikam a nikoho neohrožuje. Pouze bolestně řeší ochramu svých krajanů v extrémistických prostředích. Tam, kde taková atmosféra není, tak je klid.

J. Husařík 19.2.2018 7:59

Proto tam všude rusáci poslali tanky a mnohde rozpoutali válečné konflikty. Kromě toho, všechno to jsou mezinárodně uznané země a i kdyby tam byly jakékoli menšiny, nikdo nemá právo tam posílat zbraně a různé záškodníky provokující různé konflikty. Víte, ruské menšiny jsou i v Pobaltí a snahy to tam rozhádat a poštvat lidi prosti sobě podobně jako na Ukrajině, tam byly také a poměrně enormní a také prostřednictvím ruských lhavých medií. Úplně stejně, jako na Ukrajině. Ty stejné lži jsme mohli sledovat, přece i dlouho před ruskou válečnou invazí na Krym a východ Ukrajiny. Naštěstí, úspěšnost ruské prolhané propagandy v zemi, která je v NATO, byla omezená a díky tomu, že se Pobaltské země vůči tomu postavili dost nekompromisně a dokázali to zvládnout bez jediného výstřelu. Rusáci žijící v okolních zemích, jsou Putinovou pátou kolonou, kterou jeho režim využívá k tlaku na tyto země. Jim samotným, to ale prokazatelně nepomáhá. Jsou v zadnici pouze tam, kde se to Putinovi povedlo.

M. Vaněk 19.2.2018 8:05

Prostě jen Rusy nenávidíte a vděčně hltáte protiruskou propagandu, nic jiného.

Celý příběh se dá totiž vyprávět mnohem objektivněji o amerických hnusácích, kteří v oblasti schválně rozvracejí mír.

J. Husařík 19.2.2018 8:54

Víte, o mě píšete, že nenávidím rusáky. No, zrovna je tedy nemiluji, to je fakt a mám k tomu tisíc důvodů. Ale nejde o rusáky, ale spíše o ruskou politiku, s rusáky jsem nikdy problém neměl. Dokonce jsem tam měl i přátele, než emigrovali do Německa. Jenže, já nepíši o rusácích, jako o hnusácích, tak jako Vy o Američanech. Nemyslíte, že to co jste napsal o mne, je spíše o Vás? A co je podle Vás protiruská propaganda? To že rozdrbávají všechny země kolem ruska, aby je mohli snadno ovládat? Na to jsou jasná fakta a také přímo slova nejvyšších ruských představitelů. To už jsou vyřčené důkazy. Ano, každá země, sleduje své zájmy a já vůbec nepochybuji o tom, že i Američané dělají také různá svinstva, ale mne hlavně zajímá náš prostor a to, aby jsme nebyli znovu tam, odkud jsme šťastně odešli, ze sféry ruského vlivu. A ten stejný zájem pozoruji u všech zemí, bývalého sovětského bloku. Ten zájem byl tak silný, že ty země vstoupili do NATO. Podotýkám, že dobrovolně a jen díky tomu, mají mír.

M. Vaněk 19.2.2018 9:03

Nejsou to ani fakta, ani důkazy. Jsou to jen protiruské dezinterpretace ruských zájmů udržovat vztahy se sousedními zeměmi odpivídající významu společných zájmů a nepomíjet pŕípadný útlak tamních krajanů Američany placenými extremismy. V pobaltských republikách není klid proto, že jsou v NATO, ale že zvládli transformaci. V Rusku také nejsou vážné problémy, protože v zásadě transformaci zvládli. I v Bělorusku.

Ukrajina transformaci nezvládla. V mnohonárodnostním státě s fašistickými tradicemi se psk dá taková situace snadno zneužít

A. Reček 17.2.2018 17:41

Ti demonstranti jsou jedni a ti sami, kteří demonstruji pravidelně v zemích EU, všude kde se schází na důležitou konferenci vedení EU nebo NATO. Jejich složení je ideově ne moc rozdílné, ale blízké neomarxistům. Od ANTIFY počínaje a feministkami či homosexuály konče.


Jaro jsme zpackali, řídila to parta ambiciózních analytiků, bilancuje Balík

Zástupce přednosty anesteziologické kliniky VFN Martin Balík hovoří s novináři... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česko jarní vlnu epidemie koronaviru nezvládlo, lockdown byl zbytečně tvrdý a jeho následky pocítí lidé teprve v...

Drsná svědectví z českých „callcentráků“: trestání baseballkou, celý den bez WC

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ponižování, výsměch i fyzické tresty. To vše zažili lidé v některých call centrech. Jedni vzpomínají na minimální čas...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...