Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na maďarské univerzitě se střílelo. Student zabil spolužáka

Svět

  13:42aktualizováno  17:07
PÉCS - Na univerzitě v jihomaďarském městě Pécs střílel 23letý student. Zabil spolužáka, další tři lidi těžce zranil. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího univerzity.

Policisté před univerzitou v Pécsi foto: Reuters

Mladík vtrhl do budovy biofyzikálního výzkumného institu a začal střílet. Šlo o studenta farmakologie. Studenti si během semináře všimli, že se jejich spolužák chová zmateně a najednou začal střílet, píše slovenský server Sme. Mladík zastřelil spolužáka a těžce zranil dalšího studenta, učitele a uklízečku.

Studenti a sanitky před univerzitou v Pécsi

Zoltán Györffy, mluvčí univerzity, uvedl, že oběti i střelec jsou Maďaři. Školu navštěvují i zahraniční studenti.

Policie střelce již zadržela a právě je vyslýchán, uvedla policejní mluvčí Bernadett Bojtorová. "Střelec vyběhl z univerzity na nedalekou kliniku a sám zavolal na policii, aby se udal," uvedla a dodala, že motiv činu zatím není znám.

Univerzita v Pécsi, kde student zastřelil spolužáka a zranil další tři lidi.

"Zatím nevíme, co ho vedlo k tak strašnému činu. Nikdo nemohl nic podobného očekávat. To nám ale nezábrání v tom udělat všechno, abychom těmto tragédiím v budoucnu zabránili," uvedl premiér Gordon Bajnai. Ministr školství Ištván Hiller okamžitě přerušil svůj pracovní program a přijel na univerzitu. Zároveň vyjádřil soustrast rodině zabitého studenta.

Autor: