15. října 2018 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na myslivce na Slovensku zaútočil při návratu z lovu medvěd, zahnaly ho až varovné výstřely kolegů

Syrský hnědý medvěd se chladí v rybníce v Otisville. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Syrský hnědý medvěd se chladí v rybníce v Otisville. | foto: AP

Bratislava Na myslivce, který se vracel z lovu, zaútočil v neděli na severu Slovenska medvěd. Muž leží s mnohočetnými tržnými ranami v nemocnici, jeho stav je ale stabilní, informoval zpravodajský web Sme.sk.

Tři myslivci vyrazili na lov v neděli po poledni, a když se pak večer za tmy vraceli domů, vyřítil se na jednoho z nich z hustého porostu medvěd. Muži při prudkém nárazu vypadla puška z ruky, takže se nemohl proti téměř dvousetkilovému zvířeti bránit. Varovnými výstřely do vzduchu ho pak zahnali jeho společníci, kteří na šelmu střílet nechtěli z obavy, že trefí myslivce. Muže následně odvezla záchranka.

„Operovat nebylo nutné, má ale množství tržných ran, dva chirurgové ho zašívali tři hodiny,“ uvedl ředitel nemocnice ve městě Trstená Marian Tholt. Myslivec neutrpěl žádné vnitřní zranění, a pokud nedostane infekci, bude podle lékaře v pořádku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!