• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Americká polární stanice na jižním pólu, kde žena utrpěla mrtvici

Americká polární stanice na jižním pólu, kde žena utrpěla mrtvici

Na polární stanici měla mrtvici. Měsíc čeká na převoz

Svět
  •   17:57
NEW HAMPSHIRE - Američanka Reneé-Nicole Doucerová pracuje jako manažerka polární stanice na jižním pólu. Na konci srpna prodělala mrtvici. Od té doby čeká na to, až ji odvezou domů. Společnost, která stanici spravuje, tvrdí, že s převozem musí počkat na lepší počasí. Díky iniciativě lidí na Facebooku se ale žena vrátí domů už příští týden.

58letá Doucerová při záchvatu, který ji postihl 27. srpna částečně přišla o zrak a mluví jen s obtížemi. Tamní lékaři doporučili její okamžitý transport domů a do nemocnice. Společnost Raytheon Polar Services, která stanici spravuje a která uzavřela kontrakt s americkou Národní vědeckou nadací (NSF), se brání, že Doucerovou nemůže odvézt.

Let v současných povětrnostních podmínkách a mrazivých teplotách by prý mohl ohrozit všechny, kdo by byli na palubě. Jedinou nadějí pro Doucerovou může být, když se v říjnu oteplí, píše Daily Telegraph. S přesunem firma nespěchá, její stav vyhodnotila jako stabilní a ne život ohrožující. Každý den žena na lékařsky velmi dobře vybavené stanici dochází na kyslíkovou terapii.

Rodina Doucerové rozjela na Facebooku kampaň za její rychlý převoz domů. Do případu se vložila i senátorka za New Hampshire Jeanne Shaheenová. V neděli se na stránce objevila informace, že Reneé se do domů do New Hampshiru dostane do jednoho týdne.

Autor: Lidovky.cz