24. června 2019 14:56, aktualizováno  16:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na severu Německa se srazily dvě stíhačky. Piloti se katapultovali, jeden z nich zemřel

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Wikimedia - Krasimir Grozev

Berlín  Na severu Německa se v pondělí po srážce zřítily dva armádní bojové letouny typu Eurofighter. S odvoláním na bundeswehr o tom informovala agentura DPA. Oba piloti se stihli katapultovat, jeden z nich však nepřežil, policie potvrdila, že se našly kusy těla. Příčina nehody zatím není známa.

Víceúčelové letouny bundeswehru se srazily poblíž jezera Fleesensee asi 60 kilometrů východně od Schwerinu, metropole německé spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. Jeden ze strojů dopadl podle mluvčího zemského ministerstva vnitra do lesa nedaleko vesnice Jabel, druhý na okraj lesa u vsi Nossentiner Hütte. Obě vesnice jsou od sebe vzdáleny asi deset kilometrů.

24.června 2019 v 14:45, příspěvek archivován: 24.června 2019 v 15:14

VIDEO: #Breaking: Just in - Video of after the crash at the northern Fleesensee lake near the town of Malchow in #Germany, when Two Eurofighter jets have crashed into each other. https://t.co/Ch7oSH7686

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

#Breaking: Just in - Video of after the crash at the northern Fleesensee lake near the town of Malchow in #Germany, when Two Eurofighter jets have crashed into each other. https://t.co/Ch7oSH7686

Podle rádia Ostseewelle na místech dopadu letadel začal les hořet. Na videu, které rádio zveřejnilo, jsou vidět dva sloupce dýmu.

Bundeswehr uvedl, že se oba piloti stačili katapultovat, incident však přežij jen jeden z nich. Policie  po pátrání uvedla, že objevila části těla druhého z pilotů. Zda byl v okamžiku neštěstí někdo na místě dopadu letadel, není jasné.

Oba stroje podle agentury DPA patřily jednotce armádního letectva, která sídlí v Rostocku, asi 60 kilometrů severně od místa neštěstí.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.