28. března 2018 14:34 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na severu Rakouska havaroval autobus s Korejci. Zranilo se 24 lidí

Autobus havaroval poblíž Salzburgu. Zranilo se 24 lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus havaroval poblíž Salzburgu. Zranilo se 24 lidí. | foto: ČTK

VÍDEŇ Čtyřiadvacet zraněných si ve středu vyžádala nehoda autobusu v horském průsmyku Gschütt na severozápadě Rakouska. V autobusu cestovali turisté z Jižní Koreje, informovala s odvoláním na policii agentura APA. Vážné zranění utrpěl řidič autobusu z Chorvatska, zranění 23 jihokorejských cestujících jsou lehká.

Autobus s 35 pasažéry havaroval v průsmyku Gschütt, jehož nejvyšší bod leží ve výšce 964 metrů nad mořem. Vysokohorská silnice, která jím prochází, spojuje obce Gosau ve spolkové zemi Horní Rakousy a Russbach v Salcbursku.

Podle agentury APA ztratil chorvatský řidič při sjíždění po vozovce za hustého sněžení nad autobusem kontrolu a narazil do kamenné zídky. Vyprostit jej z autobusu museli až zasahující hasiči.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz