1. ledna 2018 13:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Silvestra byli v Londýně na různých místech ubodáni čtyři lidé

Policie v centru Londýna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie v centru Londýna. | foto: Reuters

Londýn  Během silvestrovských a novoročních oslav byli v Londýně při čtyřech různých incidentech ubodáni čtyři lidé, jeden pobodaný muž je v kritickém stavu. Oběti byly ve věku od 17 do 20 let. Informovala o tom dnes zpravodajská stanice BBC s odvoláním na policii. V souvislosti s jedním z těchto útoků bylo zatčeno pět podezřelých.

Incidenty se staly na čtyřech různých místech britského hlavního města od nedělního dopoledne do dnešních brzkých ranních hodin. Policie sdělila, že oběťmi jsou muži ve věku 17, 18 a 20 let, a vyzvala případné svědky, aby se jí přihlásili.

„Jsem vděčný Londýňanům a návštěvníkům hlavního města, kteří spolupracovali s policií a umožnili tak většině lidí příjemně oslavit Nový rok, avšak zde byly skupiny lidí, kteří se rozhodli zapojit do násilí a nepořádku a jejich jednání má naprosto tragické následky ,“ řekl velitel Neil Jerome.

01.ledna 2018 v 12:33, příspěvek archivován: 01.ledna 2018 v 13:47

Four young men die in London New Year stabbings https://t.co/swIkxL7CcJ

Vyšetřovatelé žádají veřejnost o informace

„Naléháme na lidi, kteří mají  informace o těchto strašlivých  útocích, nechť sdělí  tyto informace policii nebo crimestoppers.“ uvedla Metropolitan Police v Londýně.

„Mé dnešní myšlenky jsou s rodinami čtyř mladých obětí, kteří byli v našem městě tragicky zabiti. “ řekl starosta Londýna Sadiq Khan.

01.ledna 2018 v 11:58, příspěvek archivován: 01.ledna 2018 v 14:23

Police appeal for information after four unrelated murders in London, three on 31 December and a fourth early on 1 January. Public urged to call police or Crimestoppers with info on knfe crime #TulseHill #WestHam #EC1 #Enfield https://t.co/upIfaJPBWc https://t.co/k0jX0GNQYK

.