17. června 2019 13:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Slovensku bývalý zaměstnanec zastřelil šéfa a pak sebe. Propustili ho pro nespolehlivost a užívání drog

Automobil slovenské policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobil slovenské policie. | foto: wikimedia.org/E499.3056

Dubnica nad Váhom (Slovensko)  Dva mrtvé si dnes vyžádala střelba ve firmě, sídlící v areálu někdejší zbrojovky ZŤS v Dubnici nad Váhom na západě Slovenska. Bývalý zaměstnanec podle serveru Sme.sk zřejmě nejprve zastřelil svého nadřízeného a pak spáchal sebevraždu. Policie se k případu dosud nevyjádřila.

Podle serveru Pravda.sk šlo o pomstu: propuštěný zaměstnanec přijel do firmy na kole se dvěma zbraněmi, vstoupil do kanceláře a střelil do čela mistra, který se prý přičinil o jeho propuštění kvůli nespolehlivosti a užívání drog. Pak obrátil zbraň proti sobě.

Záchranáři se o střelbě dozvěděli krátce po deváté hodině ráno. „Po příchodu záchranářů, které jsme okamžitě vyslali na pomoc, ale lékař musel konstatovat smrt u obou mužů,“ uvedla Alena Krčová z operativního střediska záchranné zdravotní služby.

Dvě oběti střelby ve firmě HF Najus potvrdil médiím také Matúš Košara z advokátní kanceláře, která společnost zastupuje. S ohledem na pokračující vyšetřování se ale zdržel dalších podrobností. Hned po střelbě dostali všichni zaměstnanci volno.

Policisté podle Sme momentálně prohledávají střelcův byt.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!