Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nahé Ukrajinky chtěly ukrást urnu s Putinovým hlasem

Svět

  12:31
PRAHA - Sličné polonahé demonstrantky z ukrajinské skupiny Femen udeřily i během ruských prezidentských voleb, a to přímo v moskevské volební místnosti, kde o chvíli dříve hlasoval premiér Vladimir Putin.

Aktivistky z Femen dorazily protestovat do Moskvy. foto: Reuters

Hlavní favorit voleb, provázený manželkou Ljudmilou, hlasoval stejně jako v posledních letech ve volební místnosti v Ruské akademii věd na Kosyginově ulici. Tentokráte však policie okolí neuzavřela, jak bývá obvyklé při jiných příležitostech, ale pouze všechny kolemjdoucí legitimovala. U hlasovacích uren na Putina, který se uchází o třetí zvolení prezidentem, čekaly desítky reportérů i pozorovatelů, obraz přenášely i kamery na internet.


Zahlédnout se tak dalo i to, že krátce po odchodu předsedy vlády do volební místnosti vběhla tři děvčata, rychle se vysvlékla do půl pasu, aby předvedla nápisy "Kremelské krysy", "Kradu pro Putina!" či "Zloděj potřetí", a začala skandovat hesla proti Putinovi, než je zpacifikovala policie. K akci se vzápětí přihlásilo hnutí Femen: Aktivistky Oksana, Anna a Irina se prý chystaly ukrást urnu s Putinovým hlasem.

ČTĚTE TAKÉ:


Pozorovatelé z celé země hlásí už stovky případů porušení volebních pravidel, zejména údajného opakovaného hlasování. Podle úřadů je ale vše v pořádku a volby hlavy státu probíhají v klidu za rekordní účasti voličů.

Minulý měsíc ani téměř dvacetistupňové mrazy nezabránily pětici polonahých členek Femen protestovat před sídlem ruského plynařského koncernu Gazprom proti "plynovému teroru". V prosinci aktivistky stejným způsobem protestovaly proti údajnému falšování ruských parlamentních voleb.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Hnutí Femen proslulo demonstracemi proti diskriminaci žen a potlačování lidských práv, přičemž jeho členky své akce pořádají vždy polonahé. Organizace sdružuje 300 žen, z nichž dvacet se aktivně účastní pouličních protestů, které pořádají nejen doma na Ukrajině, ale i v zahraničí.

Autoři: ,

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...