14. července 2019 20:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záhada vatikánských hrobek. Chyběly v ní jakékoliv ostatky, čísi kosti ale našli v sousední dutině

Vatikánský hřbitov, kde probíhá pátrání po ostatcích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vatikánský hřbitov, kde probíhá pátrání po ostatcích. | foto: AP Photo/Gregorio Borgia

Vatikán Sobotní nález kostí možná přinese vyjasnění v případu Emanuely Orlandiové. Pátrání po ostatcích záhadně zmizelé patnáctileté dívky, k němuž došlo v roce 1983, však nemusí být u konce. Kosti ukryté pod kamennou deskou mohou patřit i dvěma německým princeznám.

„Nenašli vůbec nic, ani ostatky dvou princezen, které tam měly být oficiálně pohřbeny,“ řekl ve čtvrtek novinářům bratr zmizelé dívky Pietro Orlandi po otevření hrobek. Sobotní pátrání ale čísi ostatky odhalilo, napsal Insider.

Jen někde jinde...

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě...

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě hrobky.

Mluvčí Vatikánu Alessandro Gisotti uvedl, že další hledání se soustředilo na oblasti sousedící s hrobkou německých princezen. Archeologové našli kosti pod poklopem nedaleké kamenné desky. Na otázku, jestli jsou to ostatky německých aristokratek nebo Orlandiové, dá odpověď analýza.

Oblast byla podle Gisottiho okamžitě uzavřena. Další průzkum za přítomnosti soudních znalců proběhne 20. července.

Gisotti dodal, že kosti se našly ve dvou dutinách vytesaných do kamene. A to na místě několik metrů za hrobkami princezen.

Případ starý 36 let je obestřen řadou záhad. Spekuluje se, že dívka zmizela kvůli svému otci. Ten totiž pracoval pro Vatikán. Další teorií je, že měla být vyměněna za tureckého teroristu, který v roce 1981 postřelil papeže Jana Pavla II. Nejnovější posun ve vyšetřování se odehrál letos v březnu, kdy rodina Orlandiové dostala anonymní dopis odkazující na vatikánskou hrobku. Právě na základě tohoto dopisu rodina požádala Vatikán o spolupráci a experti se pustili do výzkumu hrobky.

jabKamila Jablonická

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ SPECIALISTA - ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč