Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 12 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záhada vatikánských hrobek. Chyběly v ní jakékoliv ostatky, čísi kosti ale našli v sousední dutině

Vatikánský hřbitov, kde probíhá pátrání po ostatcích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vatikánský hřbitov, kde probíhá pátrání po ostatcích. | foto: AP Photo/Gregorio Borgia

Vatikán Sobotní nález kostí možná přinese vyjasnění v případu Emanuely Orlandiové. Pátrání po ostatcích záhadně zmizelé patnáctileté dívky, k němuž došlo v roce 1983, však nemusí být u konce. Kosti ukryté pod kamennou deskou mohou patřit i dvěma německým princeznám.

„Nenašli vůbec nic, ani ostatky dvou princezen, které tam měly být oficiálně pohřbeny,“ řekl ve čtvrtek novinářům bratr zmizelé dívky Pietro Orlandi po otevření hrobek. Sobotní pátrání ale čísi ostatky odhalilo, napsal Insider.

Jen někde jinde...

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě...

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě hrobky.

Mluvčí Vatikánu Alessandro Gisotti uvedl, že další hledání se soustředilo na oblasti sousedící s hrobkou německých princezen. Archeologové našli kosti pod poklopem nedaleké kamenné desky. Na otázku, jestli jsou to ostatky německých aristokratek nebo Orlandiové, dá odpověď analýza.

Oblast byla podle Gisottiho okamžitě uzavřena. Další průzkum za přítomnosti soudních znalců proběhne 20. července.

Gisotti dodal, že kosti se našly ve dvou dutinách vytesaných do kamene. A to na místě několik metrů za hrobkami princezen.

Případ starý 36 let je obestřen řadou záhad. Spekuluje se, že dívka zmizela kvůli svému otci. Ten totiž pracoval pro Vatikán. Další teorií je, že měla být vyměněna za tureckého teroristu, který v roce 1981 postřelil papeže Jana Pavla II. Nejnovější posun ve vyšetřování se odehrál letos v březnu, kdy rodina Orlandiové dostala anonymní dopis odkazující na vatikánskou hrobku. Právě na základě tohoto dopisu rodina požádala Vatikán o spolupráci a experti se pustili do výzkumu hrobky.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.