25. července 2012 21:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V ruském lese ležely stovky embryí. Prý z vědeckého výzkumu

Embryo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Embryo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MOSKVA Více než 240 lidských embryí, které byly v neděli nalezeny v sudech v lesní strži na Uralu, bylo zřejmě součástí vědeckého výzkumu.

Dnes to podle agentury ITAR-TASS oznámilo ruské ministerstvo vnitra. "Věc se má tak, že nemocnice předala část embryí organizaci, která provádí vědecké experimenty. Žena, která v čele těchto experimentů stála, skončila s touto prací v roce 2011. Když odcházela, vzala si s sebou část biologického materiálu. Existuje proto důvod domnívat se, že tato organizace se zárodků zbavila vyhozením v lese," uvedlo ministerstvo.

"Během vyšetřování policie zjistila, že zárodky z 22. až 26. týdne těhotenství byly v podstatě mumifikované. Policie také ve stejné lesní strži nalezla 113 popisků s názvy lékařských zařízení, daty a jmény žen," dodal resort vnitra.

Policie již dříve uvedla, že "vědecký" původ embryí považuje za jednu z verzí vyšetřování. Někteří ruští odborníci ale spekulovali, že zárodky mohly pocházet z lékařského zařízení, které nezákonně provádělo potraty nebo nelegální výzkumy.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.