Diskuse k článku: Napětí na hranici s Mexikem. USA budou před průniky migrantů chránit tisíce vojáků

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 20
  • Poslední: 6.2. 2019 10:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Kolar 4.2.2019 15:35

Dělají to amíci dobře. Žádat o vstup může každý, ale je to na dlouhé lokty. NO ale, zelenou knížku by stejně nechtěli a ani by jí nedostali. Jedině, že by nějaký hospodský či podoně doložil, že toho a toho potřebuje , jako specialistu a jeho v okolí se podobný nenachází. At ale chvíli počkají, amíci jim doma demokracii zavedou a mají vystaráno.

J. Blatný 4.2.2019 11:00

Jeden vyšinutý diskutér níže zde implicitně vyžaduje otevření hranic všem potenciálním žadatelům o azyl. To znamená každému, protože každý může se svou historkou zkusit štěstí a nemusí přitom ani respektovat zákony příslušné země. Co by otrocké dodržování takové dnes již kvůli zjevně masovému charakteru migrace zastaralé konvence znamenalo, je inteligentnimu člověku jasné. Dotyčný musí proto být nejen slepý, ale musí mít i totálně dysfunkční mozek. Nebo je to někým dobře zaplacený darebák, který by zasloužil.... nechť si každý dosadí dle libosti.

P. Haraším 4.2.2019 11:31

jsou to citace z norem a konvencí, kterými se zřejmě musíme řídit, milý blatný. Můžete, máte-li číslo na agenta Bureše či agenta Zemana, pokusit se zjednat nápravu, nebo prostě jít blábolit jinam.

P. Kolar 4.2.2019 15:31

Nechte už těch vašich šílených keců. Čeho je moc, toho je obyčejně příliš. Nemyslíte ?

J. Blatný 6.2.2019 10:55

Bláboly jsou především vaše interpretace jejich znění ve stylu přání otcem myšlenky. To jest, že z nich plyne legálnost každé migrace, resp. že nelegální vniknutí jednotlivce nebo masy lidí na území cizího svrchovaného státu není v principu možné.

P. Haraším 5.2.2019 8:32

zastaralý, ale platný

J. Blatný 6.2.2019 10:43

Platný možná, ale vaše interpretace jeho dikce ve smyslu principiálně nemožné nelegální migrace je scestná. Pokud se ukáže, že někdo právo na azyl nemá a jedná se o ekonomického migranta (zejména z afrického kontinentu je takových drtivá většina), znamená to snad, že na území příslušného státu vnikl legálně? Opravňuje snad k legálnímu vstupu bez pasu a víza jen deklarování subjektivního přesvědčení dotyčného, že má na azyl právo (i když samozřejmě ví, že nemá)? A kdo bude jeho repatriaci platit? Přitom kolik těch, kteří na azyl nemají nárok, se daří odsunout?

J. Blatný 6.2.2019 10:44

V některých zemích Afriky a Asie se lidé množí doslova jako krysy. Navíc díky jejich nedostatečné inteligenci, korupci a špatné organizaci tam selhává základní civilizační infrastruktura. Není divu, že v důsledku toho touží miliony lidí do bohatých evropských států a do USA. Je zajímavé, že například bohaté ropné státy na Arabském poloostrově (SA, SAE, Katar, Kuvajt) žádné běžence z okolních muslimských zemí nepřijímají. Důvodem je podle nich zachování bezpečnosti a stability. Na práci si vozí lidi odjinud, za velmi přísných podmínek. Není proto povinností evropských států řešit problémy zaostalých zemí a absorbovat pod různými humanitárními záminkami jejich populační přebytky. To si musí uvědomit každý, i lidsko-právní fanatici a podobní pitomci.

I. Jemelka 4.2.2019 4:15

a Demokrate se divi a tvrdi ze na hranicich je klid

S. Nováková 3.2.2019 23:03

Ten imbecil Trump byl snad na stazi u kretena Orbana.

I. Jemelka 4.2.2019 4:20

ten "imbecil" Trump se take stara o vasi bezpecnost ...

J. Babicka 4.2.2019 4:56

Vítači vítají i členy gangů

I. Jemelka 4.2.2019 15:37

kdyz chces vedet co se deje na hranicich zeptej se pohranicnika a ne nejakeho zkorumpovaneho politika ci zpravodajce ktery na hranici nikdy nebyl

J. Nový 4.2.2019 6:16

Dle vás je imbecil ten, kdo brání nelegální činnost (nelegální migraci) jako Trump a ten správný a hodný politik je ten, kdo tuto nelegální migraci podporuje jako merkelová, Hollande, macron, juncker a další?

Byl bych docela rád, kdyby ti, kteří podporují jakoukoliv nelegální činnostg byli obviněni a odsouzeni. A to jak ti, kteří tak činí aktivně jako výše uvedení politici, tak i ty, kteří to podporují v diskuzích a sociálních sítích jako jste vy a vám podobní.

P. Kováč 4.2.2019 7:14

Ale veď to je len jeden z dvoch - troch profesionálnych trollov, ktorý tu pod množstvom nickov smradia. Haraším, Jež - Feciškanin, Krajíček, Moravec, Podešva.....tentokrát si ale "inovatívne" nahodil jeden zo svojich ženských nickov.

J. Nový 4.2.2019 7:48

Jo, věřím tomu. Ale i tak bych tu trestnost chování, jaké jsem popsal výše, přivítal. Nebo se tady brzo začne někdo zastávat "práv" teroristů, pedofilů a další trestné činnosti a mít snahu to legalizovat. Považuji za správné se proti těmto snahám vymezit a ne jen mlčet s tím, že se jim to asi nikdy nepovede. :-(((

P. Kováč 4.2.2019 8:16

To je pravda.

P. Haraším 4.2.2019 9:19

citace...Konvence o uprchlících z roku 1951 platí pro všechny lidi, bez diskriminace na základě rasy, náboženství či země původu. Uprchlíci nesmějí být trestáni za vstup na území jiného státu. Konvence o uprchlících uznává, že při vyhledávání azylu může být uprchlík nucen porušit imigrační předpisy.

Konvence zakazuje trestat uprchlíky za porušování imigračních předpisů a zakazuje státům svévolně zadržovat uprchlíky na základě jejich úsilí získat azyl. ...

P. Haraším 4.2.2019 9:09

ale nebojte, Vy jako nelegální migrant uznaný jistě budete.

citace...Uprchlíci nejsou nelegální. Podle Ženevských dohod mají právo překračovat hranice i bez dokumentů. Nelegální by naopak byly hromadné deportace uprchlíků, pokud by země, na jejichž území uprchlíci vstoupili, předtím individuálně a férově nezhodnotily jejich žádosti o azyl...

P. Haraším 4.2.2019 9:06

citace...Také je velmi důležité si uvědomit, že to, co vy nazýváte 'ilegální imigrací', neexistuje: Lidé vykonávají své legální právo žádat o azyl. Vy opakujete to, co tady v USA opakuje prezident Trump. Je to podle všech následných konvencí legální právo. Které podepsaly všechny evropské země a podepsaly ho i Spojené státy. Že lidé mají právo překročit hranici a žádat o azyl. Jejich případ pak musí být zpracován rychle a efektivně... ale můžete žádat parlament o nápravu, což je v pořádku.

Najdete na Lidovky.cz