Diskuse k článku

Nechci rodit, abych zachránila svět. Desítky žen se zřekly budoucích dětí kvůli globálnímu oteplování

Pro některé ženy začíná být otázka globálního oteplování a klimatické hrozby velmi osobní záležitostí. Na šedesát žen a několik mužů se přidalo k hnutí „BirthStrike“, v němž deklarují, že nechtějí mít děti, dokud svět neudělá zásadní kroky ke zlepšení klimatu. Kvůli přelidněné planetě i samotným potomkům, které by tváří tvář možné globální katastrofě čekalo utrpení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novak 22.3.2019 15:16

No tím, že nebude rodit, tak opravdu světové populaci pomůže. Sice jinak než si myslí, ale je to v pořádku.

K. Janyška 20.3.2019 10:33

Jsou to líná čuňata... Dzp.

A. Šála 20.3.2019 6:16

Bože to je jelito. Holka běž agitovat do Asie, Afriky a Indie.

M. Šmid 19.3.2019 19:12

Asi jsou teplé, škaredé ,nebo nemocné na hlavu ne ??Takové je potřeba pořádně zdanit kdo bude pracovat na jejich důchod ??Asi naše děti nebo vnuci ??!!!

J. Štrojsa 19.3.2019 20:28

Však odvádí daně a šetří si, ne? S důchodama to bude stejně špatný, vždyť je snaha přimět občany, aby si během života odkladali penize stranou.

I. Patta 25.3.2019 20:11

Pane Štrojsa, starobní důchody jsou výnosy z vkladů do výchovy dětí. Je to mezigeneračně financovaný systém. Vy platíte z odvodu sociálního "pojištění" důchody rodičům. Na Váš důchod přispějí až Vaše dobře vychované děti. Pokud děti nemáte, zaplatí Váš důchod cizí děti díky špatné účetní metodice použité při správě státního důchodového systému. Na tom si postavily ty co nechtějí rodit děti svoje zabezpečení ve stáří.

L. Bulvová 19.3.2019 15:56

Včera jsem sledovala pořad o přehradě na Nilu (Asuánská přehrada) .... mimo jiné tam bylo řečeno, populace v Egyptě od jejího vybudování a uvedení do provozu 1971 se zvýšila z cca 30 milionů abyvatel an současných 90 milionů.... ... jak se asi demograficky vyvíjel počet občanů pří ve Velké Britanii... také vzrostl za těch 40 let na trojnásobek ???? Více není potřeba psát....

E. Kovářová 19.3.2019 12:24

Ať to jde hlásat do Afriky, tam ať zachraňuje svět před zvýšenou porodností... A taky ať si šetří na důchod, aby ji nemusely živit naše děti!

Dítě je dar a požehnání! Tyhle všechny ženy budou jednou litovat...

I. Patta 25.3.2019 20:16

Pani Kovářová, vystihla jste základní problém žen programově bezdětných perfektně. Děkuji.

J. Paroubek 30.4.2019 17:54

Jestli jsem správně porozuměl vašemu příspěvku paní Kovářová, tak by si měl každý udělat děti proto, aby měl stát dalšího plátce daní a pomohl tak podpořit již dlouho skomírající důchodový systém? To je alfa a omega toho, proč by si všeobecně lidé měli dělat děti, nebo je to jen váš osobní postoj?

Pak mne velmi mile překvapilo, jak jste znalá lidské psychiky a dokážete naprosto přesně stanovit, jaké bude mít vám neznámý člověk pocity pramenící z jeho vlastního rozhodnutí. To mi přijde naprosto fantastické, protože jsem o nikom s tak rozvinutou empatií zatím jakživ neslyšel.

J. Schwarz 19.3.2019 12:21

Kdokoli vyhlašuje podobné nesmysly, řeší si své problémy se svým lidským okolím, ne Planetou. Té jsou nápady potrhlých jedinců větrem severním.

V. Rybicka 19.3.2019 2:59

Hysterické tendence spojené s mentální nestabilitou a zakoukaností do sebe pak plodí takové lidské gumy, které neví, co vůbec říkají. *** A kdo bude na té "ozdravěné planetě" vydělávat na jejich důchody??? Nebo si myslí, že důchod a sociální péče o přestárlé přilétne něco jako pečení holuby do huby???

J. Štrojsa 18.3.2019 13:29

Myšlenka má něco do sebe. Jsme přemnožení, planeta je celkově negativně narušená aktivitou lidstva. Vlády většiny zemí a mezinárodní organizace se k problému chovají laxně, nebo jsou bezzubé. Jako forma protestu a snaha upozornit by to mohlo mít alespoň zanedbatelný efekt, pokud by se přidala větší masa lidí.

Myslím že pokud chce člověk opravdu něco ve společnosti změnit, měl by se věnovat politice.

M. Blabla 18.3.2019 9:54

Je velmi dobře, že takové ženy děti mít nebudou.

J. Novák 18.3.2019 3:28

Houby kvůli globálnímu oteplování! Jsou docela obyčejně frigidní a jalové, nic jiného. Dělají prostě z nouze ctnost a ještě se najdou lidi, kteří jim to baští.

M. Jindra 17.3.2019 10:01

Ženy v Indii, Turecku, Africe i Číně, tento západoevropský výpadek snadno nahradí.

L. Dočekal 17.3.2019 8:26

Pro koho chce ten svět zachraňovat,slepice poraplená.Pro dinosaury,nebo pro muslimy.Ti jí na nějaký ptákoviny kašlou.

L. Písařík 16.3.2019 16:01

Jak to ti britští muži technicky zvládnou, aby nerodili?

J. Kozohorský 16.3.2019 9:38

hmm. žádná škoda...... a pod střelcem není diskuze. nedivím se, pravda je jen jedna (a komorní). doba se mění, lidé zůstávají

Z. Paldus 16.3.2019 7:03

Globálně přehřátá makovice je horší jak špatně seřízený diesel, neboť tato makovice hrozí explozí a je tudíž nebezpečná svému okolí jako teroristický činitel.

I. Patta 25.3.2019 20:20

Děkuji za vtipný komentář.

J. Cedivoda 15.3.2019 18:41

Opět nový druh aktivismu. Po aktivistech, kteří beztrestně vyvolávají státní převraty a které "západ" tak rád podporuje, aktivisté kteří jsou býložravci, nebo militanti, přicházejí aktivisté globální ochlazovači. Globálně ochlazovat se dá třeba neroděním dětí a tím umožněním mít více času na kariéru a zábavu (žij teď, žij naplno !). Taky se asi dá bojovat proti oteplováním tím, že dítě zůstane blbé a přestane chodit v pátek do školy, místo školy je možno protestovat. Učitelům to zřejmě vyhovuje, protože proti tomuto "boji" s oteplováním nijak neprotestují. Budou mít více volna.

J. Štrojsa 18.3.2019 17:54

Ale je dobře že se najde sem tam aktivní člověk, který chce lepší svět, ne?

Co děláte vy pro lepší svět?

Nechápu Váš nesmyslný komentář ohledně učitelů. Zdá se mi že je úplně mimo mísu.

Z. Blahna 14.3.2019 23:20

Tyto slepice by udělali mnohem více pro svět,kdyby se rozjely po světě do států ve kterých se nekontrolovaně množí a tam trpělivě přesvědčovaly všechny o tom,že nejen své potomky neuživí,ale díky nim neustále narůstá na planetě množství lidí,které povede k zániku lidstva.Už dnes není pro všechny dost potravin a vody a pokud se nebude nuceně redukovat množství lidí,tak lidstvo nepřežije.Už v sedmdesátých letech toto pochopili v Číně a rodiny směli mít jen dva potomky.Nedodržení se trestalo.K redukci počtu obyvatel planety stejně bude muset dojít.Jen za posledních 100 let na Zemi přibyly asi 4 miliardy lidí.Nelze přibývat do nekonečna.

I. Patta 14.3.2019 13:49

V tzv. vyspělých sociálních státech jsou dnes děti z kulturního hlediska dobrovolné, z ekonomického tíživé, z pracovního fyzicky i psychicky náročné, z technologického se lze vyhnout tomu je zplodit a stáří bezdětným důchodcům zabezpečí ze svého odvodu sociálního "pojištění" děti cizích lidí.

M. Kvapilík 14.3.2019 6:24

Pro emisní stopu by ale udělali víc, kdyby tak (i s dětmi) přestali létat letadlem :)

O. Blažek 13.3.2019 14:57

Ten titulek je absolutně nesprávně - ty ženy nechtějí rodit, protože podle nich čeká svět katastrofa - ať už porodí či nikoliv. Tedy - nechtějí uvést své děti do takto ohroženého světa, a ne že by myslely na to, že by svými dětmi k té zkáze přispěly!

O. Blažek 13.3.2019 16:32

... autor článku si zaměnil tuto skupinu žen se skupinou žen v Německu, která si to přebrala opravdu tím způsobem, že rozením dětí nechtějí ještě více zatěžovat planetu.

J. Kalina 13.3.2019 14:13

Úplně v pořádku, když se Pipinová a ostatní takto postižené pipiny přestanou množit. Důležité je, aby své geny do budoucích generací šířili rozumní, zdraví a chytří lidé. Že tyto aktivistky vyhynou není škoda. Dokonce by se slušelo jim jménem lidstva poděkovat. Nepochybuji o tom že jejich partneři si potomky zplodí. S jinými ženami.

K. Vojtíšek 13.3.2019 11:39

Ať zkusí tuto hloupou propagandu v islámském světě. Pokud tam uspěje, máme šanci přežít.


Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...