Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nechte se vykastrovat, radí čeští pedofilové

Svět

  14:27
LONDÝN - Kastrace nás zbavila snů, říkají čeští pedofilové, kteří operaci dobrovolně podstoupili. Reportáž o kastracích sexuálních násilníků v České republice přinesl britský bulvární list The Sun. Z článku vyznívá podpora kastrací deviantů, kterou ČR provádí jako jediná v Evropě a kterou nedávno kritizovala Rada Evropy.
Malé dítě - ilustrační foto

Malé dítě - ilustrační foto foto: Shutterstock

List otiskl fotografie čtyř pachatelů násilných trestných činů s titulkem Britští pedofilové by měli být kastrováni... jako my. Reportér The Sun navštívil psychiatrickou léčebnu v Havlíčkově Brodě a hovořil se čtyřmi odsouzenými, kteří se nechali kastrovat.

Všichni shodně tvrdí, že kastrace je "zbavila démonů, kteří je nutili znásilňovat nebo zabíjet". Odborníci právě rozhodli, že jeden z násilníků, který byl ve vězení od roku 1993, může být propuštěn a další doufají, že ho budou následovat, napsal The Sun, který dopodrobna líčí zločiny odsouzených.

"Požádal jsem o kastraci v březnu a mé (pedofilní) sny přestaly. Nyní lituji svých zločinů a radím pedofilům v Británii, aby si nechali tuto operaci udělat," řekl jeden z nich.

Kastrace je dobrovolná
Česká republika je jedinou zemí v Evropě, která chirurgicky kastruje pachatele sexuální násilníky, připomněl deník. "Provádí se jen u nebezpečných deviantů, kteří o to sami požádají," řekla listu doktorka Zelmira Herrová, která se podílela na asi 40 operacích. "Myslím, že kastrace u těchto nejnebezpečnějších pachatelů je nezbytná." Za posledních deset let bylo podle české vlády provedeno 94 chirurgických kastrací. Dalších 300 Čechů podstoupilo chemickou kastraci, kdy injekce dočasně potlačí tvorbu testosteronu.

The Sun připomíná, že Rada Evropy kastrace v ČR kritizovala jako "ponižující". "Chirurgická kastrace je zmrzačující, nezvratný zákrok a při léčení pachatelů sexuálních trestných činů nemůže být považován za nezbytný z lékařského hlediska," uvedla nedávná zpráva rady Evropy.

The Sun pak cituje otce devítiletého chlapce, kterého zavraždil pedofil. Otec je podle britského listu rozhořčen tím, že Rada Evropy upřednostňuje práva zločinců před právy obětí.

V Británii se provádí dobrovolné chemické kastrace u propuštěných násilníků a britské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že o zavedení chirurgických kastrací se neuvažuje. Chemické kastrace provádějí podle The Sun také Švédsko, Dánsko, Kanada a osm amerických států.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat