28. července 2017 9:05, aktualizováno  13:28 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nehoda příměstského vlaku v Barceloně si vyžádala 54 zraněných

Vlak patrně po příjezdu z barcelonského předměstí San Vicente Calders poblíž... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak patrně po příjezdu z barcelonského předměstí San Vicente Calders poblíž... | foto: Reuters

BARCELONA Čtyřiapadesát zraněných si v pátek vyžádala nehoda příměstského vlaku na nádraží v Barceloně na severovýchodě Španělska. Jeden člověk byl zraněn vážně, dalších 19 včetně strojvůdce méně vážně a zranění 34 cestujících jsou lehká, informovali místní záchranáři. Počet zraněných potvrdila také barcelonská radnice. Nehoda si nevyžádala oběti na životech.

Vlak patrně po příjezdu z barcelonského předměstí San Vicente Calders poblíž Tarragony nedobrzdil a po 7:00 SELČ na Francouzském nádraží v centru katalánské metropole narazil do zarážedla, které slouží k nouzovému zastavení soupravy. Přesné příčiny nehody ale zatím nejsou známy.

Podle místních médií se neštěstí stalo v den, na kdy byla svolána regionální železniční stávka.

Ministr katalánské vlády pro místní rozvoj Josep Rull podle barcelonského listu El Periódico řekl, že hovořil se strojvůdcem, který je v šoku. Rychlost vlaku prý naštěstí nebyla vysoká. „Vlak brzdil. Pokud by tomu tak nebylo, hovořili bychom o mnohem vážnější nehodě,“ řekl Rull.

Barcelonská radnice uvedla, že 51 osob bylo přepraveno do lékařských středisek nebo nemocnic. Předchozí zprávy hovořily o dohromady 18 lidech převezených do nemocnic, přičemž mnoho lidí bylo ošetřeno přímo na nástupišti. Někteří podle agentury DPA plakali a byli v šoku. Na místě zasahovalo několik jednotek zdravotní pohotovosti. Vážně zraněná osoba má pohmožděné plíce, uvedl regionální ministr zdravotnictví Toni Comín.

Katalánská vláda rovněž podle El Periódico kontaktovala konzuláty Rumunska a Francie, protože dohromady tři lehce zranění jsou jejich občany.

Zraněný po nehodě vlaku v Barceloně.
Podle místních médií se neštěstí stalo v den, na kdy byla svolána regionální...

Železnice barcelonským občanům doporučila, aby se Francouzskému nádraží vyhnuli. Podle svědků nehoda přerušila provoz vlaků a některá nástupiště byla obehnána policejními páskami.

Přední část vlaku je silně poničena a menšímu poškození neunikly ani další vagony.

Jeden ze svědků nehody barcelonskému listu El Periódico řekl, že následky nehody zhoršila skutečnost, že mnoho lidí ve vlaku při příjezdu na nádraží už stálo. „Popadali jsme,“ řekl svědek, který byl mezi pasažéry.

28.července 2017 v 09:03, příspěvek archivován: 28.července 2017 v 09:11

VIDEO: Accidente del cercan?as R2 Sur de Rodalies en la estaci?n de Francia en #Barcelona 48 heridos y al parecer 5 graves https://t.co/d5VZ86MoGK

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Accidente del cercanías R2 Sur de Rodalies en la estación de Francia en #Barcelona 48 heridos y al parecer 5 graves https://t.co/d5VZ86MoGK

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz