22. dubna 2019 13:12, aktualizováno  16:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejbohatší muž Dánska přišel při útocích na Srí Lance o tři děti

Dánský podnikatel Anders Holch Povlsen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dánský podnikatel Anders Holch Povlsen. | foto: Reuters

Colombo/Kodaň Nejbohatší muž Dánska a majitel módního giganta Bestseller Anders Holch Povlsen ztratil při bombových útocích na Srí Lance tři ze svých čtyř dětí. Novinářům to potvrdil mluvčí společnosti Jesper Stubkier. Neprozradil však ani konkrétní jména ani jestli byli na Srí Lance i další Povlsenovi příbuzní.

Šestačtyřicetiletý Povlsen byl s manželkou a dětmi - třemi dcerami a synem - na dovolené, když v neděli v hlavním městě Colombo a dalších místech začaly útoky, k nimž se zatím nikdo nepřihlásil. Sedm sebevražedných atentátníků zabilo 290 lidí a přes pět set osob bylo zraněno. Minimálně třicet obětí jsou cizinci.

Povlsen byl časopisem Forbes označen za nejbohatšího muže Dánska. Jeho jmění se dle odhadů pohybuje okolo 7,9 miliardy dolarů (kolem 180 miliard korun). Kromě společnosti Bestseller, která zastřešuje například značky jako Jack & Jones nebo Vero Moda, mu patří i obrovské pozemky ve Skotsku. Módní gigant nedávno oznámil stavbu obřího mrakodrapu v malém městě Brande v Jutsku, kde má firma už mnoho let ústředí.

Zatím se neví, při kterém ze série útoků jeho děti zemřely. Stubkier požádal média o respektování rodinného soukromí v tomto těžkém období, píše The Guardian

Lidovky.cz