14. ledna 2017 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejbohatší vesnice v Číně je považována za jedno z nejzáhadnějších míst

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse
Mrakodrap postavený u příležitosti 50. výročí založení čínské nejbohatší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrakodrap postavený u příležitosti 50. výročí založení čínské nejbohatší... | foto: Youtube.com

ČÍNA Komunistická utopie v realitě, vesnice Chua-si, která je nejbohatší vesnicí v Číně. Patřila k chudé farmářské komunitě, ale dnes je považována za multimiliardářský konglomerát. Zaměřuje se na ocel a trhy s rybami.

Vesnice o velikosti přibližně 97 hektarech poskytuje domov dvěma tisícům registrovaných obyvatel, kteří mají zdarma zdravotní péči a vzdělávání. Jakmile se nová rodina přistěhuje, ihned obdrží vlastní luxusní dům a auto.

Každý má nejméně 250 tisíc dolarů na bankovních účtech. Nicméně obyvatelé mají zakázáno hovořit s tiskem a poskytovat jakékoliv podrobné informace, píše na svém webu Business Insider.

U příležitosti padesátého výročí vzniku v roce 2011 nechala vesnice postavit obrovský, 328 metrů vysoký mrakodrap. Údajně se do prostor celého mrakodrapu vejde všechno původní obyvatelstvo a navíc má každý i dostatek místa k pohybu.

V celé vesnici je údajně zakázaný hazard a drogy. Každý z obyvatel pracuje sedm dní v týdnu a pokud někdo vesnici opustí, okamžitě o veškerý majetek přijde.

„I kdyby se vesničané stali bohatými, nemohou si vzít svůj osobní nabitý majetek s sebou, když by se rozhodli vesnici opustit. Pochybujeme, jestli vůbec majetek vesničanům patří,“ řekl Jüan Jü-laj z právnické firmy Če-ťiang Č’-sing pro Business Insider.

Vesnice se nachází na východě Číny v provincii Ťiang-su. Za noc v prezidentském apartmá si v místním hotelu účtují třináct tisíc dolarů (přibližně 325 tisíc korun). Fungují zde helikoptéry jako taxi, které létají nad nekonečnými řadami identických luxusních domů, uvedl deník Daily Mail.

Lidovky.cz
  • 7Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz