14. ledna 2017 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejbohatší vesnice v Číně je považována za jedno z nejzáhadnějších míst

Mrakodrap postavený u příležitosti 50. výročí založení čínské nejbohatší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrakodrap postavený u příležitosti 50. výročí založení čínské nejbohatší... | foto: Youtube.com

ČÍNA Komunistická utopie v realitě, vesnice Chua-si, která je nejbohatší vesnicí v Číně. Patřila k chudé farmářské komunitě, ale dnes je považována za multimiliardářský konglomerát. Zaměřuje se na ocel a trhy s rybami.

Vesnice o velikosti přibližně 97 hektarech poskytuje domov dvěma tisícům registrovaných obyvatel, kteří mají zdarma zdravotní péči a vzdělávání. Jakmile se nová rodina přistěhuje, ihned obdrží vlastní luxusní dům a auto.

Každý má nejméně 250 tisíc dolarů na bankovních účtech. Nicméně obyvatelé mají zakázáno hovořit s tiskem a poskytovat jakékoliv podrobné informace, píše na svém webu Business Insider.

U příležitosti padesátého výročí vzniku v roce 2011 nechala vesnice postavit obrovský, 328 metrů vysoký mrakodrap. Údajně se do prostor celého mrakodrapu vejde všechno původní obyvatelstvo a navíc má každý i dostatek místa k pohybu.

V celé vesnici je údajně zakázaný hazard a drogy. Každý z obyvatel pracuje sedm dní v týdnu a pokud někdo vesnici opustí, okamžitě o veškerý majetek přijde.

„I kdyby se vesničané stali bohatými, nemohou si vzít svůj osobní nabitý majetek s sebou, když by se rozhodli vesnici opustit. Pochybujeme, jestli vůbec majetek vesničanům patří,“ řekl Jüan Jü-laj z právnické firmy Če-ťiang Č’-sing pro Business Insider.

Vesnice se nachází na východě Číny v provincii Ťiang-su. Za noc v prezidentském apartmá si v místním hotelu účtují třináct tisíc dolarů (přibližně 325 tisíc korun). Fungují zde helikoptéry jako taxi, které létají nad nekonečnými řadami identických luxusních domů, uvedl deník Daily Mail.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz