30. prosince 2016 18:42, aktualizováno  20:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Pozor na cesty do Indie.‘ Hrozí bezprostřední nebezpečí teroristických útoků na turistické cíle

Turisté v Indii na pláži | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turisté v Indii na pláži | foto: Shutterstock

JERUZALÉM/PRAHA Izraelský protiteroristický útvar vydal v pátek varování před cestami do Indie. Podle nich hrozí bezprostřední nebezpečí teroristických útoků. Ohrožena jsou místa oblíbená turisty ze Západu, zvláště v jihozápadní části země.

„Zvláštní pozor je potřeba dávat na místech, na kterých budou v následujících dnech probíhat oslavy příchodu Nového roku. Jde třeba o pláže a kluby, kde bude velká koncentrace turistů,“ cituje agentura Reuters část izraelského varování.

Nechoďte do obchodů a na tržiště

V prohlášení se turistům doporučuje vyhýbat se podobným přelidněným místům. Izrael vyzývá své občany, aby varování předali svým blízkým, kteří jsou v Indii. Další doporučení hovoří o vyhýbání se obchodům, festivalům a přeplněným tržištím.

„My podobné informace zatím nemáme. Naše zpravodajské služby se chystají informace prověřit a v případě jakýchkoliv změn budeme na situaci reagovat. Do odvolání tedy platí pouze cestovní doporučení, která jsou na webu ministerstva zahraničí aktualizována,“ napsala serveru Lidovky.cz mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Varování přišlo podle Reuters neobvykle v pátek večer - tedy v době kdy, jsou i úřady v Izraeli zavřené kvůli Šabatu.

Izraelský protiteroristický útvar neuvedl, co je vedlo k vydání k varování.

V roce 2012 žena Izraleského diplomata Indii, její řidič a dva další lidé byli zranění při výbuchu bomby v jejím autě. Izrael a Indie mají spolu těsnou vojenskou spolupráci.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!