13. května 2018 13:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejhorší střelecký masakr v Austrálii za 22 let měl nejspíš na svědomí děda. Zemřela i jeho vnoučata

„Policie se nedomnívá, že by do případu byla zapletena další osoba,“ prohlásil... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Policie se nedomnívá, že by do případu byla zapletena další osoba,“ prohlásil... | foto: ČTK

Canberra Za strůjce rodinného dramatu na jihozápadě Austrálie, kde policie v pátek nalezla těla sedmi zastřelených lidí včetně čtyř dětí, považují vyšetřovatelé dědu rodiny, který poté spáchal sebevraždu. Informovala o tom v neděli agentura DPA.

Krveprolití se stalo v obci Osmington nedaleko města Margaret River v australském státě Západní Austrálie. Podle policie 61letý muž zastřelil svou ženu, dceru a čtyři její děti, poté obrátil zbraň proti sobě. „Policie se nedomnívá, že by do případu byla zapletena další osoba,“ prohlásil šéf západoaustralské policie Chris Dawson.

„Policie se nedomnívá, že by do případu byla zapletena další osoba,“ prohlásil...
Podle policie 61letý muž zastřelil svou ženu, dceru a čtyři její děti, poté...

Otec zastřelených dětí, z nichž nejmladšímu bylo osm let, prohlásil, že se s ženou rozcházeli, proto se přestěhovala k rodičům. Ti mu poté zakázali se s potomky stýkat.

Média událost považují za nejhorší střelecký masakr v Austrálii od roku 1996, kdy v Tasmánii střelec Martin Bryant zabil 35 lidí a dalších 23 zranil. Australská vláda následně přikročila k tvrdým opatřením, aby podobným incidentům zabránila. V rámci výkupu a konfiskace získala z rukou veřejnosti na milion pušek a pistolí a zároveň zpřísnila podmínky pro nákup zbraní. Bryant byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz