3. ledna 2019 9:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejhorší železniční neštěstí v Dánsku za posledních 30 let má už osm obětí

Tragédie v Dánsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tragédie v Dánsku. | foto: Reuters

Kodaň Počet obětí železničního neštěstí v Dánsku vzrostl z šesti na osm, oznámila ve čtvrtek místní policie. Zahynulo podle ní pět žen a tři muži. Nehoda se stala ve středu ráno ve větrném počasí na mostě, který spojuje hlavní dánské ostrovy Sjaelland a Fyn.

Policie zároveň rovněž uvedla, že již identifikovala čtyři těla. Vyšetřování ale podle ní zpočátku komplikovalo špatné počasí a skutečnost, že vlak byl při nehodě vážně poškozen, uvedla agentura Reuters.

Vlak se 131 cestujícími a třemi členy posádky musel na mostě podle středečního sdělení policie prudce brzdit, když jej zasáhly předměty, které odlétávaly z nákladního vlaku. Ten projížděl v opačném směru a převážel patrně mimo jiné také nejméně jeden kamionový návěs s nákladem lahvových přepravek. 

Dánská média informovala, že osobní vlak narazil do návěsu nebo ho zasáhly popadané předměty či plachta, která se z návěsu utrhla. Souprava podle snímků zveřejněných v dánském tisku vezla pivní přepravky.

Osobní vlak mířil do metropole Kodaně na ostrově Sjaelland. Dánská tisková agentura Ritzau informovala, že je to nejhorší vlakové neštěstí v Dánsku od roku 1988.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz