12. listopadu 2016 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Americké volby jako vtip. Internet si dělá legraci z Trumpa-prezidenta

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde se nový prezident mihnul. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde se nový prezident mihnul. | foto: Twitter: @XmasFilmQuotes

WASHINGTON/PRAHA Americká prezidentská kampaň i její vyvrcholení bylo zajímavé nejen díky vyhroceným soubojům kandidátů, ale i díky vynalézavosti internetových uživatelů. Nejčastějším terčem jejich vtipů byl konečný vítěz voleb Donald Trump. Ten je kromě toho známý i jako televizní a filmová postava. Objevil se v řadě televizních seriálů a mnoha hollywoodských filmech.

Častými tématy vtipů o Donaldu Trumpovi jsou reakce na jeho zvolení, případně výhrůžky Američanů, že se přestěhují do Kanady. Lidé si ale dělají legraci i z jeho vizáže, především z oblíbeného účesu, se kterým si můžete „pohrát“ i ZDE.

10.listopadu 2016 v 20:48, příspěvek archivován: 11.listopadu 2016 v 15:39

La mejor de todas las caricaturas: El Hair Force One https://t.co/dOrbJhLxsj


Veřejnost se směje i politickým krokům, které slíbil Trump učinit. Znovuobjeveným hitem je i předpověď Trumpova vítězství, která se v roce 2000 povedla tvůrcům populárního seriálu Simpsonovi.

09.listopadu 2016 v 13:22, příspěvek archivován: 11.listopadu 2016 v 15:45

The #simpsons .... they predict everything #Trump #elections2016 #trump #America https://t.co/k8DAizqDuG

Terčem internetových vtipálků se stal nejen nastupující prezident, ale i jeho manželka Melanie. Ve čtvrtek se Trumpovi vydali na návštěvu do Bílého domu, kde se Melanie setkala s manželkou prezidenta Obamy Michelle. Internet v tu chvíli připomněl, jak v červenci od současné první dámy okopírovala Melanie Trumpová projev na republikánském konventu. „Michelle Obamová se potkává s Melanií Trumpovou. Podají si ruce a Michelle říká: ‚Ahoj, jsem Michelle.‘ Melanie na to odvětí: ‚Ahoj, jsem Michelle‘,“ dělá si legraci twitterový uživatel „joey“.

10.listopadu 2016 v 20:38, příspěvek archivován: 11.listopadu 2016 v 15:29

Michelle Obama & Melania Trump meeting: *shaking hands* Michelle: Hi, I'm Michelle. Melania: Hi, I'm Michelle.

10.listopadu 2016 v 23:03, příspěvek archivován: 11.listopadu 2016 v 15:30

NEW White House pic of @FLOTUS and @MELANIATRUMP meeting at the White House today: https://t.co/lRd9ERnajq

Donald Trump je nejen miliardář a realitní magnát, ale také oblíbená hostující postava v hollywoodských filmech, obzvláště v těch, které se odehrávají v New Yorku. Pro Čechy nejznámějším filmem, ve kterém se objevil, je nejspíš Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde ukazuje cestu malému Kevinovi v newyorském hotelu. Mihnul se například i v legendárním seriálu Sex ve městě.

Prohlédněte si další internetové vtipy a memy související s výsledkem amerických prezidentských voleb:

Přestěhují se Američané do Kanady a budou předstírat, že tam žijí odjakživa?...
„Rychle. Čas převzít zpět ztracené kolonie,“ říká britská královna Alžběta....
fasJakub Fajnor