25. června 2017 7:55, aktualizováno  15:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejméně 148 obětí výbuchu cisterny v Pákistánu. Lidé se seběhli, aby si nabrali palivo

Místo výbuchu cisterny v Pákistánu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místo výbuchu cisterny v Pákistánu. | foto: Reuters

ISLÁMÁBÁD Nejméně 148 lidí přišlo v neděli v Pákistánu o život při požáru cisternového vozu s pohonnými hmotami, který havaroval. Informují o tom tiskové agentury s odvoláním na záchranáře a úřady. Do nemocnic byly převezeny desítky zraněných. Mnozí utrpěli vážné popáleniny, takže se počet obětí na životech může zvýšit.

Nejméně 148 lidí přišlo dnes v Pákistánu o život kvůli požáru cisternového vozu s pohonnými hmotami, který havaroval. Informují o tom tiskové agentury s odvoláním na záchranáře a úřady. Do nemocnic byly převezeny desítky zraněných. Mnozí utrpěli vážné popáleniny, kvůli nimž někteří už zemřeli a počet obětí na životech může dál růst.

Tragédie se odehrála na dálnici u města Bahávalpur v provincii Paňdžáb na východě země. Vozidlo se převrátilo a obsah cisterny začal vytékat. Na místo se seběhli lidé, kteří si chtěli palivo nabrat do nádob. Po chvíli vypukl prudký požár. Podle svědků ho mohou mít na svědomí někteří lidé, kteří v blízkosti cisterny kouřili.

Agentura Reuters s odvoláním na mluvčího paňdžábské vlády napsala, že cisterna se převrátila na kraji města v ostřejší zatáčce dálnice. Řidič podle svědků ztratil nad vozidlem kontrolu, když praskla jedna z pneumatik. Ohnivá exploze údajně nastala až zhruba tři čtvrtě hodiny po havárii.

Podle DPA požár postupně zachvátil desítky motorek a aut. Většina zraněných má podle agentury popáleniny až na 70 procentech těla.

Na Twitteru se téměř ihned po incidentu objevily i fotky z místa tragického výbuchu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz