Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

13 mladých lidí uhořelo v Rouen po požáru baru. Tragédii způsobil dort se svíčkami

Svět

  3:32aktualizováno  11:46
ROUEN/PRAHA - V normandském městě Rouen v noci z pátku na sobotu zemřelo 13 lidí a 6 dalších bylo zraněno, z toho jeden je v kritickém stavu. Rouenský starosta Yvon Robert řekl, že požár byl velmi rychlý, a vyloučil jakýkoli úmysl. Také policie se nedomnívá, že šlo o kriminální čin.

Při požáru v baru ve francouzském Rouenu zahynulo 13 lidí. foto: Reuters

Bar, který byl pronajat na soukromou oslavu narozenin, se podle všeho ocitl v plamenech od svíček na dortu.

Hasiči byli povoláni na místo před jednou hodinou v noci, hořelo v suterénu baru. S požárem bojovali více než 30 minut. Oběti jsou ve věku mezi 18-25 lety.

Hořet začalo v suterénu baru Le Cuba Libre, který byl zamluven k soukromé oslavě narozenin. Na místě bylo asi 20 lidí a podle nejnovějších zpráv jeden z účastníků zakopl s dortem, na němž byly rozsvíceny svíčky. Od nich se vzňala podlaha, záclony a nakonec i strop, který byl obložen vysoce hořlavou protihlukovou izolací. Rychle se vytvořil hustý dým, jímž se zřejmě přítomní otrávili. Svědci, kteří místo znají, suterén popsali jako velmi těsný prostor, do nějž vedlo jenom úzké schodiště, takže lidi dole uvěznily plameny.

Yvon Robert událost označil za „největší katastrofu“ nejenom pro Rouen, ale i pro celý departement Seine-Maritime. „Byl to obyčejný narozeninový večírek, který skončil tragicky,“ řekl. Ministr vnitra Bernard Cazeneuve v prohlášením vydaném ve čtyři hodiny ráno sdělil, že se příčiny požáru vyšetřují. Ocenil také rychlost, s jakou byl požár zvládnut.

V pátek na sobotu zahynulo při požáru v baru ve francouzském Rouenu 13 lidí.
Při požáru v baru ve francouzském Rouenu zahynulo 13 lidí.

Pro Rouen je to další tragédie v krátké době. V úterý se celá Francie loučila s knězem, kterého minulý týden zavraždili dva džihádisté v nedaleké vesnici Saint-Étienne-du-Rouvray.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat