28. května 2014 21:05, aktualizováno  21:29 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při útoku na kostel ve Středoafrické republice zemřelo nejméně 30 lidí

Franczouský voják se zabavenou mačetou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Franczouský voják se zabavenou mačetou. | foto: Reuters

Nejméně 30 lidí dnes údajně přišlo o život ve Středoafrické republice poté, co pravděpodobně muslimští rebelové zaútočili na kostel v metropoli Bangui. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místního kněze, reverenda Paula Emile Nzaleho.

Ke střelbě a granátovému útoku došlo dnes odpoledne v kostele, kde věřící hledali útočiště před neustálými střety v oblasti. Reportér agentury AP napočítal nejméně 20 mrtvých těl odvezených do nemocnice, márnice ve městě je prý mimo provoz.

ČTĚTE TAKÉ:

Útok je ve středoafrické metropoli od letošního ledna vůbec největší podobnou akcí, ze které jsou obviňováni muslimští rebelové. Sektářské násilí v zemi se dosud zaměřovalo především na útoky křesťanských milicí proti muslimům. Existují proto obavy, že dnešní incident může vyvolat odvetné akce.

Středoafrickou republiku sužuje násilí od loňského březnového převratu, za nímž stálo hnutí Séléka vedené Michelem Djotodiou. Ten se stal prvním muslimským prezidentem převážně křesťanské země. V polovině ledna ale pod tlakem sousedních států odstoupil, neboť nedokázal zastavit násilnosti vyvolané rozbroji mezi muslimskou menšinou a křesťanskou většinou.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!