Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejméně 50 lidí v severní Indii přejel vlak. Přihlíželi hinudistickému svátku

Svět

  17:04
Nové Dillí - Nejméně 58 lidí v pátek v severní Indii srazil a zabil vlak, další desítky lidí jsou zraněny. Lidé, kteří během hinduistického svátku sledovali ohňostroj a odpalovali petardy, podle médií neslyšeli vlak přijíždět. S odvoláním na místní činitele o tom informovala agentura AP.

Vijayadashami znamená vítězství, tedy překonání devíti špatných vlastností. foto: TwitterReuters

Neštěstí se stalo na předměstí Amritsaru ve státě Paňdžáb, kde se lidé nahrnuli na koleje, aby měli co nejlepší výhled na ohňostroj. Rychlostní vlak, který je smetl, po střetu s nimi nezastavil.

Z místa zatím bylo odneseno 30 těl, ale práci komplikuje tma. Kritika se mezitím snáší jak na adresu úřadů, které povolily ohňostroj tak blízko kolejí, tak i na adresu železnice, která nepřijala žádná bezpečnostní opatření. Přijíždějící vlak podle svědků ani nezatroubil.

Podle indické tiskové agentury PTI ve stejnou dobu přijížděly z opačného směru další dva vlaky, a lidé tak měli jen málo možností, kam utéct. Ministerstvo železniční dopravy se zatím nijak nevyjádřilo.

Indický premiér Naréndra Módí v příspěvku zveřejněném na twitteru uvedl, že ho zpráva o neštěstí zarmoutila. „Požádal jsem oficiální činitele, aby ihned zajistili nezbytnou pomoc,“ dodal.

19.října 2018 v 16:37, příspěvek archivován: 19.října 2018 v 17:05

VIDEO: BREAKING VIDEO: The moment when train in India, Amritsar, ran over a religious rally when they were burning some effigy, caught on camera https://t.co/UgvyRYzpXj

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

BREAKING VIDEO: The moment when train in India, Amritsar, ran over a religious rally when they were burning some effigy, caught on camera https://t.co/UgvyRYzpXj

Autor: