19. července 2019 7:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Co stálo za hromadnou vraždou v Japonsku? Údajný žhář tvrdí, že mu studio ukradlo nápad na román

Vyhořelé animační studio v Kjótu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyhořelé animační studio v Kjótu. | foto: Reuters

Kjóto Muž, který je podezřelý z podpálení studia animovaného filmu v japonském Kjótu, tvrdí, že mu toto studio ukradlo nápad na román. V pátek o tom informovala agentura Kjódó s odvoláním na zdroj z okruhu vyšetřovatelů. Při čtvrtečním požáru zemřelo 33 lidí a více jak 30 utrpělo zranění a podle agentury Reuters šlo o největší hromadnou vraždu v Japonsku za posledních 18 let.

Také agentura Reuters s odvoláním na japonská média napsala, že žena, která viděla, jak policie údajného pachatele zatýká, uvedla, že křičel, že ho okopírovali.

Při propuknutí požáru bylo v budově studia 70 lidí.
Oheň podle policie úmyslně založil ve druhém poschodí třípatrové budovy...

Jednačtyřicetiletý muž podle výpovědí svědků křičel „Zdechněte“ a pak zřejmě benzinem polil vchod do renomovaného studia animovaného filmu a zapálil ho. Nedaleko studia byly nalezeny dva kanystry, batoh a vozík a policie před jeho sídlem vyskládala pět dlouhých předmětů, pravděpodobně nožů.

Muž ve studiu nepracoval a podle adresy na řidičském průkazu žil na severním předměstí Tokia. Při požáru utrpěl těžké popáleniny na obličeji a nohou.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PERSONÁLNÍ KONZULTANT – HRADEC KRÁLOVÉ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz