18. září 2019 13:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Němec dva roky schovával ve sklepě mrtvou matku, aby pobíral její důchod. Plnil jsem matčinu vůli, hájí se

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

Berlín Muž v Berlíně čelí podezření, že po více než dva roky schovával ve sklepě svého domu mrtvou matku, aby pobíral její důchod. Policie případ vyšetřuje jako podvod a porušení zákona o pohřebnictví, uvedla ve středu agentura DPA. Podrezřelý uvedl, že pouze plnil matčinu poslední vůli.

Pětaosmdesátiletá matka podle dosavadních zjištění zemřela přirozenou smrtí někdy na začátku roku 2017. Její 57letý syn ji nepohřbil, ale uložil do podomácku vyrobené truhly ve sklepní kóji svého činžovního domu v berlínské čtvrti Pankow. Tělo nabalzamoval a předešel tak případnému pachu.

„Jel jsem do Obi, nakoupil pár prken a vyrobil jsem jí rakev,“ řekl podle deníku Bild muž, který je jinak v invalidním důchodu a má potíže platit nájem.

Jeho sousedé celou dobu nic netušili, neboť jim řekl, že matka tráví stáří ve Španělsku. „Má matka to tak chtěla, splnil jsem její poslední vůli,“ dodal s tím, že každý měsíc si takto přišel na necelých 1500 eur (38 800 korun).

Policisté se o počínání muže dozvěděli náhodou. Byli přivoláni známým, který se s dotyčným pohádal. V bytě a ve sklepě následně provedli prohlídku, protože zjistili, že je tam nahlášená jeho nezvěstná matka.

Podle policejní mluvčí je případ „tak hrůzostrašný, jak jen může znít“. Podle ní se muž dopustil přestupku, neboť podle německých zákonů musí být zemřelí pohřbeni.

S případem schované mrtvoly se německá metropole setkala už dříve. Loni v dubnu byl na doživotí odsouzen tamní vetešník, který zastřelil seniora, tělo léta ukrýval v mrazáku a každý měsíc inkasoval jeho penzi.

ČTK
Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Pankrácký mrakodrap V Tower patří mezi nejdražší adresy v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

iDNES Premium | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!