Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německá policie evakuovala část letiště ve Frankfurtu. Kvůli chybě bezpečnostní úřednice

Opatření jsou přijímána v oblasti A terminálu 1 na letišti ve Frankfurtu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opatření jsou přijímána v oblasti A terminálu 1 na letišti ve Frankfurtu. | foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem Německá policie dnes kvůli bezpečnostní hrozbě uzavřela a evakuovala část letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Odbavování cestujících k odletu bylo přibližně po třech hodinách obnoveno. Přijatá opatření se dotkla zhruba 60 letů a postihla 13 000 lidí. Policie vysvětlila, že šlo o chybu, které se dopustila bezpečnostní úřednice při kontrole čtyřčlenné francouzské rodiny.

Kontrola skupině povolila postoupit dál do bezpečnostní zóny, přestože test zjišťující stopy výbušnin byl pozitivní. Rodina byla později vyhledána, znovu prověřena a poté jí bylo umožněno pokračovat v cestě. Z jakého důvodu byl test pozitivní, policie neupřesnila.

Vina nebyla na straně této rodiny, sdělila agentuře DPA mluvčí spolkové policie. „Chyby se dopustila asistentka letecké bezpečnosti,“ upřesnila a dodala, že se „nejednalo se o zlý úmysl“. 

Opatření jsou přijímána v oblasti A terminálu 1 na letišti ve Frankfurtu.
Německá policie evakuuje část terminálu 1.

Uvedená chyba způsobila bezpečnostní problém, kvůli němuž byly vyklizeny části letiště. Policie provedla zásah v oblastech A a Z terminálu 1. V této části byly pozastaveny nástupy do letadel a bezpečnostní zóny na úrovních 2 a 3 byly vyklizeny, napsala DPA. 

Podle provozovatele letiště společnosti Fraport bylo ve Frankfurtu na úterý plánováno 1500 odletů a přistání letadel. Německá letecká společnost Lufthansa uvedla, že připravuje nový letový plán, o němž bude informovat později.

Uzavření části letiště skončilo ve 14:30, upřesnila policejní mluvčí. „Provoz je obnoven,“ sdělila s tím, že cestující již opět mohou do dotyčného terminálu vstoupit. 

Předminulou sobotu podobná událost postihla mnichovské letiště. Viníkem byla žena, která pronikla do bezpečnostní zóny terminálu 2, aniž prošla řádnou kontrolou. Terminál byl dočasně vyklizen, nakonec se ale ukázalo, že žádné nebezpečí nehrozilo a celý incident byl spíše nedorozuměním. I tak si vyžádal zrušení zhruba 200 letů. 

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...