9. září 2018 15:07, aktualizováno  22:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německá policie zatkla dva Afghánce podezřelé ze smrti Němce na hřišti, ten zemřel na infarkt

Německá policie (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

Berlín ěmecká policie zatkla ve městě Köthen v Sasku-Anhaltsku dva Afghánce podezřelé v souvislosti se smrtí 22letého Němce. Informovala o tom agentura DPA. Podle policie zemřel mladík na akutní selhání srdce, které nebylo "v přímé příčinné souvislosti s utrpěnými zraněními".

Zadržení Afghánci jsou ve věku 18 a 20 let. První čelí podezření z nebezpečného ublížení na těle a druhý z ublížení na těle s následkem smrti, píše agentura DPA. Německý mladík se patrně připletl do hádky ve skupině afghánských mužů, pozadí incidentu ale zatím není jasné. Podle listu Mitteldeutsche Zeitung mladík trpěl kardiologickým onemocněním.

Mladík se patrně připletl do hádky ve skupině afghánských mužů, pozadí incidentu ale zatím není jasné. Podle Mitteldeutsche Zeitung mladík trpěl kardiologickým onemocněním.

Podle dosavadních informací zemřel v Köthenu na východě Německa 22letý německý občan. Ten se patrně připletl do hádky ve skupině afghánských mužů, pozadí úmrtí ale zatím není jasné.

Agentura DPA napsala, že incident v Köthenu se odehrál na hřišti, kam přišli tři muži z Afghánistánu společně s jednou těhotnou ženou a dohadovali se, kdo je otcem jejího dítěte. Ke skupině později přistoupili dva Němci, zatím ale není jasné, co se mezi muži přihodilo a proč vznikla potyčka.

Policie zatkla dva Afghánce, které podezírá v souvislosti se smrtí člověka. Třetí ze skupiny Afghánců zatím podezřelý není.

Církev vyzvala lidi k rozvaze

Na hřišti, kde muž přišel o život, dnes lidé z města i místní politici zapalovali svíčky a pokládali květiny. Večer se v Köthenu, kde žije asi 26.000 lidí, konalo shromáždění, ke kterému vyzvala pravicová uskupení na sociálních sítích. Akce se zúčastnilo zhruba 2500 lidí, píše DPA.

Po poklidném začátku se podle DPA na shromáždění začala stupňovat agresivita. „Toto je den smutku. My však tento smutek proměníme ve zlost,“ uvedl jeden z řečníků. Předtím se na nádraží sešlo zhruba 50 lidí, aby na výzvu levicové političky Henriette Quadeové podle DPA protestovali proti pravicovému štvaní.

Zástupci církve vyzvali lidi k rozvaze. „Mohu jen doufat a apelovat na to, aby se násilí neoplácelo násilím,“ citovala DPA místního faráře Lothara Scholze.

Ve městě Chemnitz nedaleko českých hranic se od konce srpna demonstruje v reakci na smrt Němce, z níž je podezřelá trojice přistěhovalců. Po tomto násilném činu Chemnitzem prošla řada demonstrací, kterých se účastnili i pravicoví radikálové. Někteří z nich napadali přistěhovalce, média i policisty.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz