26. srpna 2019 11:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německé město Herne pátrá po uprchlé jedovaté kobře. Policie evakuovala čtyři domy

Lapač na hady před vystěhovaným domem v německém Herne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lapač na hady před vystěhovaným domem v německém Herne. | foto: ČTK

Berlín V západoněmeckém městě Herne je na útěku jedovatá kobra. Evakuovány byly čtyři domy v ulici, kde byl had chován, a další mají nechat zavřené dveře a okna.

„Je stále na útěku,“ řekl v pondělí ráno podle agentury DPA mluvčí policie. Kobra byla naposledy spatřena v neděli ráno na chodbě domu, v němž jsou chováni hadi. Z domu se pravděpodobně odplazila na svobodu.

Úřady posypaly podlahu domu moukou v naději, že had po sobě zanechá stopy. Rovněž nastražily lepivou pásku, která má plaza případně zastavit. „Dosud nevíme, kam se odplazila,“ připustil dnes policejní mluvčí.

Policie preventivně evakuovala čtyři domy a obyvatele v dosahu 500 metrů nabádá ke zvláštní ostražitosti. Doporučila jim, aby nechávali zavřené dveře a okna. Třicítka evakuovaných obyvatel našla útočiště u přátel a příbuzných i v nouzovém ubytování, které jim poskytlo město.

ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.