Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Dvacet výrostků trýznilo v německém parku 14letého chlapce, natáčeli se u toho

Dvacet mladíků v německé Geře zmlátilo chlapce, natáčeli se u toho. foto: iDNES.cz

Na sociálních sítích koluje video, na němž parta asi dvaceti nezletilých v parku v německé Geře bije a dusí chlapce. Záběry zveřejnili sami násilníci, kteří jsou podle policie afghánského a syrského původu. O incidentu informoval bulvární deník Bild.
  13:44

Jeden a půl minuty dlouhé video zveřejněné 11. června ukazuje, jak skupina mladých násilníků napadne v parku v durynské Geře nebránícího se chlapce. Zastavil je až procházející kolemjdoucí. Podle lékařů napadený čtrnáctiletý hoch neutrpěl vážnější zranění.

Policie deníku Bild sdělila, že vyšetřuje více než 20 podezřelých ve věku 12 až 15 let. Útočníci, kteří jsou podle policie syrského a afghánského původu, jsou vyšetřováni pro napadení, loupež, nátlak, vyhrožování a urážky, neposkytnutí pomoci a narušení soukromí pořizováním fotografií.

Podle německých policejních statistik se násilí mezi dětmi stupňuje. Loni se počet dětí zapojených do násilných trestných činů zvýšil o 12 377 případů. Podle nové studie, již provedla Nadace Roberta Bosche, každý druhý učitel v Německu zažívá ve třídách násilí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: