Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Rusku už registrují přes 87 tisíc případů koronaviru. Španělsko má 23 521 obětí

Zdravotnická kontrola na německém letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdravotnická kontrola na německém letišti. | foto: ČTK/AP

Ve Španělsku znovu přibylo úmrtí lidí s covid-19. Oproti nedělním 288 novým případům jich za minulých 24 hodin přibylo 331. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. Podle jeho údajů má země nyní 23 521 úmrtí a 209 465 nakažených. Rusko hlásí za posledních 24 hodin 6198 nových případů koronaviru, což je téměř o 200 méně než předchozí den.

Ve Španělsku se uzdravilo už více než 100 000 lidí. Údaj o nově nakažených se zvýšil o více než 1830 případů. Deník El-País napsal, že nové navýšení mrtvých může být důsledek zahrnutí případů nezapočtených do víkendové statistiky vzhledem k omezenému administrativnímu provozu, které je o víkendu běžné.

Nejvíc nových úmrtí za den Španělsko zaznamenalo 2. dubna, kdy jich bylo 920. Od té doby nových případů ubývá, v neděli se číslo dostalo poprvé za mnoho týdnů pod hranici 300.

Země v neděli začala uvolňovat nařízení o izolaci lidí a ven mohou na hodinu denně děti do 14 let. Jestliže se trend zpomalování nákazy udrží, uvolní se 2. května opatření týkající se vycházení i pro zbytek Španělů, tedy i seniorů.

V Rusku je celkem 87 147 nakažených a 794 lidí s nemocí covid-19 zemřelo; za poslední den přibylo 50 nových úmrtí, informoval server The Moscow Times. 

Rusko, které má 146 milionů obyvatel, už překonalo co do počtu nakažených Čínu, která v pondělí oficiálně oznámila, že v zemi bylo zaznamenáno 82 870 případů nákazy. V celosvětovém měřítku je Rusko devátou nejhůře postiženou zemí.

Moskevské úřady oznámily, že nemají v úmyslu zmírnit karanténní opaření během svátků 1. a 8. května. Odborníci se obávají, že by během těchto dní mohlo dojít k prudkému nárůstu nově nakažených, pokud lidé nebudou dodržovat pravidla izolace.

V Německu se za předchozí den potvrdilo dalších 1018 případů nákazy covid-19, což je nejmenší denní nárůst od poloviny března. Země, která má 83 milionů obyvatel, celkem dosud registruje 155 193 potvrzených případů, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI).

Počet úmrtí z řad nakažených vzrostl za den podle RKI o 110, což je stejně, jako informoval ústav minulé pondělí. Během minulého týdne byly denní počty úmrtí výrazně vyšší, ve středu bylo oznámeno dokonce 281 úmrtí, poté počty klesaly. Celkem eviduje Německo dosud 5750 úmrtí lidí nakažených koronavirem.

Pokud jde o počty nově potvrzených případů za den, je v Německu patrný sestupný trend několik dní. Za sobotu se počet potvrzených případů nákazy zvýšil o 1737, za pátek o 2055, za čtvrtek o 2337 a den předtím o 2352.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....