Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 16 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německo hlásí 580 nových případů koronaviru. Počet nakažených v Brazílii rychle stoupá

Německé zdravotnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německé zdravotnice. | foto: Reuters

Berlín Počet známých nakažených koronavirem v Německu za poslední den narostl o 580 na celkových 187 764, ukazují aktualizované údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Ten ve čtvrtek ráno evidoval 8856 úmrtí spojených s nemocí covid-19, tedy o 26 více než ve středu. Informovala o tom agentura Reuters.

Německá bilance obětí epidemie ve čtvrtek narostla méně než ve středu, kdy bylo ohlášeno 30 nových úmrtí. Nových nákaz je ale o 235 více než o den dříve. Podle webu Univerzity Johnse Hopkinse je nový přírůstek bilance nakažených dokonce nejvyšší od 29. května, nad 500 se ale 24hodinový součet pozitivně testovaných v červnu dostal několikrát.

Epidemická situace je aktuálně v Německu poměrně stabilizovaná, nicméně se objevují shluky nákaz. Ten největší je soustředěn kolem jatek Tönnies ve městě Rheda-Wiedenbrück ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko a čítá již přes 650 potvrzených nakažených. Různé jateční provozy, kde je zaměstnáno mnoho zahraničních pracovníků, se stejnými problémy v Německu zápasí už týdny.

Počet nakažených a mrtvých v Brazílii dál rychle stoupá

Brazilské ministerstvo zdravotnictví registrovalo ve středu už 955 377 potvrzených nákaz koronavirem a s nemocí covid-19 spojovalo 46 510 úmrtí. Za den tedy přibylo 32 188 známých nakažených a 1269 mrtvých, informovala agentura Reuters. Nová denní čísla jsou o něco nižší než v úterý, oficiální statistiky o epidemii covidu-19 nicméně v Brazílii dál rostou rychleji než v kterékoli jiné zemi.

Více mrtvých a nakažených než jihoamerická země se 210 miliony obyvatel hlásí pouze Spojené státy. Bilance potvrzených případů infekce začala v Brazílii prudce stoupat na přelomu dubna a května, kdy byl ještě celkový počet zjištěných nákaz pod 100 tisíc. V posledních dnech se 24hodinové součty pozitivně testovaných lidí opakovaně dostaly nad 30 tisíc a už dva týdny ani jednou neklesly pod 15 tisíc.

Zatím rekordní bylo v tomto ohledu úterý, kdy ministerstvo zdravotnictví ohlásilo 34 918 nových případů. Bilance obětí nejvíce narostla 4. června, a to o 1473 úmrtí, uvádí americká Univerzita Johnse Hopkinse.

USA hlásí dalších 840 úmrtí způsobených koronavirem

Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) bylo od úterního do středečního večera ve Spojených státech nahlášeno dalších 840 úmrtí způsobených koronavirem. Nemoc covid-19 už je tak ve Spojených státech spojovaná se smrtí přibližně 117 700 lidí. Agentura AFP napsala, že ačkoli jsou v USA denní počty mrtvých v poslední době o něco méně znepokojivé, země stále bojuje s první vlnou nákazy.

Hlášené oběti koronaviru aktuálně přibývají výrazně pomaleji než před dvěma měsíci, bilance známých nakažených ovšem stále denně v průměru roste o více než 20 tisíc případů. Řada států v posledním týdnu opakovaně zaznamenává rekordní přírůstky statistiky potvrzených nákaz poté, co se napříč USA začala rušit karanténní opatření.

Větší počty odhalených infekcí jsou do jisté míry důsledkem zvýšeného počtu prováděných testů, agentura Reuters ale podotýká, že na mnoha místech roste také počet hospitalizací spojených s covidem-19.

Čína oznámila 28 nových případů covidu-19, z toho 21 v Pekingu

Pevninská Čína ve středu zaznamenala 28 případů covidu-19, tedy méně než v předchozích čtyřech dnech, kdy byl počet ohlášených nákaz vždy alespoň o deset vyšší. Z nových případů se 21 týká Pekingu, kde se tento týden po odhalení nového ohniska infekce obnovovala karanténní opatření. O nejnovějších údajích čínské Národní zdravotnické komise informovala agentura Reuters.

Celkový počet zjištěných infekcí od počátku šíření covidu-19 po středě narostl na 83 293. Čtyři z 28 nových nákaz označují čínské úřady jako importované, což znamená, že nemocní nedávno do Číny přicestovali ze zahraničí. Země také eviduje osm nových nakažených koronavirem, kteří neměli příznaky covidu-19. Tyto asymptomatické případy čínská vláda nezahrnuje do oficiální bilance epidemie.

Nové denní statistiky jsou příznivější než v předchozích dnech, nakažených ale opět přibylo více než v kterýkoli květnový den či v prvních deseti dnech června, ukazuje databáze americké Univerzity Johnse Hopkinse. V posledních dnech hlásí Čína vyšší počty případů v souvislosti s ohniskem nákazy kolem pekingského tržiště Sin-fa-ti. Za poslední týden se v čínské metropoli přítomnost koronaviru potvrdila u více než 150 lidí a úřady začaly zavádět omezení ve školství i v dopravě.

Oficiální bilance obětí koronaviru se v Číně už delší dobu nemění a zůstává na 4634 mrtvých.

Vzpoura komentátorky. Kolegové v New York Times ji nazývali nacistkou

Americká novinářka Bari Weissová na snímku z listopadu 2019 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bari Weissová byla až do úterý komentátorkou a editorkou v názorové rubrice listu New York Times. Odešla sama, přestože...

Řidiči nadýchají po housce i Birellu. Policie je na výmluvy zvyklá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stačí si dát na benzince k svačině hamburgerovou housku, zapít ji nealko pivem – a při následné kontrole můžete jen...

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Kristýna Třešňáková známá pod jménem Týnuš Třešničková (Praha, 27. června 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...