Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Na severoněmeckém gymnáziu útočník postřelil ženu, motiv policie nezná

Policejní auto před centrálním nádražím ve Frankfurtu nad Mohanem (2. srpna 2019). foto: Arne Dedert/dpa

Útočník na gymnáziu v severoněmeckém Bremerhavenu ve čtvrtek dopoledne postřelil ženu. Tamní policie střelce krátce poté zadržela. Motiv činu prozatím není známý. V době incidentu bylo ve škole přes 200 dětí, žádné z nich zranění neutrpělo.
  12:01aktualizováno  14:51

„Podle prvních poznatků ozbrojený útočník zranil jednu osobu, která na škole nestuduje. Ozbrojená osoba byla zadržena,“ oznámila policie.

V prohlášení neupřesnila, zda je zraněným muž, nebo žena. Média, která se odvolávají na policejní zdroje, uvádějí, že jde o ženu. Rozsah zranění úřady nesdělily, oběť ale podle zpravodajského portálu Nord 24 utrpěla těžká zranění.

Stejně jako o motivu, tak ani o zbrani policie nezveřejnila žádné podrobnosti. Nord 24 nicméně uvedl, že útočník zřejmě použil kuši. Zraněná je zaměstnankyní školy, nikoli ale učitelka.

V době incidentu bylo ve škole přes 200 dětí. Učitelé se společně se studenty zabarikádovali ve třídách. Odpoledne policie oznámila, že všichni již budovu opustili.

Minulý týden německá policie zadržela 16letého studenta kvůli podezření z přípravy teroristického útoku na dvě školy Essenu. V bytě, kde mladík bydlel, se našly zbraně a součástky pro výrobu bomb. Podle úřadů v Severním Porýní-Vestfálsku šlo o překažený útok s krajně pravicovým pozadím.

Autoři: ,
Témata: policie, Bremerhaven

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat