Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Německo ukončilo stálé kontroly na hranicích s Českem. Testování i karanténa ale zůstávají

Němečtí policisté kontrolují přijíždějící na česko-německé hranici. foto: Reuters

Berlín - Německo o půlnoci ukončilo stálé kontroly na hranicích s Českou republikou, Čechy však čekají intenzivní namátkové kontroly. V platnosti zůstanou i opatření včetně pravidelného testování.
  9:17

Zpřísněné kontroly na česko-německých hranicích trvaly od 14. února kvůli špatné epidemické situaci v Česku, které Německo nadále považuje za epidemicky vysoce rizikovou oblast. Stávající opatření proto stále platí: lidé cestující z Česka do Německa musí mít negativní test starý nejvýše 48 hodin, přes internet se přihlásit německým úřadům a dodržet desetidenní karanténu. 

Výjimku mají řidiči nákladní dopravy a lidé, kteří Německem pouze projíždějí. Také pendleři jsou pravidelně testováni a vstupní formulář vyplňují jednou týdně.

Portugalská vláda má ve čtvrtek jednat o uvolnění restrikcí. Jihoevropská země na příští pondělí plánuje výraznější zmírnění opatření, otevřít se zde mají například střední a vysoké školy či divadla. Uvolnění čeká obyvatele amerického státu Kalifornie, kteří mohou od čtvrtka navštívit sportovní utkání.

Šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge ve čtvrtek v Ženevě společně s odborníky představí aktuální situaci ohledně koronaviru v Evropě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat