Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Opak twitterového přeborníka Trumpa. Německý ministr vnitra Seehofer nevydržel na Twitteru ani rok

Svět

  8:32
Berlín - Ani rok nevydržel na Twitteru německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU). Za tu dobu odeslal jen dva tweety, aby se posléze rozhodl, že tato síť - i kvůli nenávistným komentářům, které se na ní objevují - není pro něj. Politik, který ve čtvrtek oslavil sedmdesáté narozeniny, to řekl listu Donaukurier.

Twitterový účet Horsta Seehofera, který není příliš nadšeným uživatelem této sociální sítě. foto: Reprofoto/Twitter: Horst Seehofer

Ovčáčkův Twitter se změnil v ‚lifestyle blog‘, počet followerů mu proto strmě roste. Pilně makejte, vzkazuje

Seehofer si loni v září na Twitteru založil oficiální profil, který postupně začalo sledovat 10 400 lidí. Moc informací nebo podnětných myšlenek jim ale ministr vnitra neposkytl. Tweetoval právě dvakrát - jednou, když gratuloval Annegret Krampové-Karrenbauerové ke zvolení do čela sesterské CDU, a podruhé, aby oznámil, že skončil v čele CSU. Od letošního ledna už žádný krátký vzkaz neposlal.

Bez platu a odměn: šéf Twitteru Dorsey si vydělal pouze 1,4 dolaru

Německému deníku řekl, že tým pro sociální média na ministerstvu vnitra sice dění na Twitteru sleduje, on sám ale součástí takové komunity být nechce, protože způsob, jakým se tam lidé vyjadřují, je často velmi banální, plytký, nenávistný a zlomyslný.

Horst Seehofer

Předseda CSU a ministr vnitra Horst Seehofer, který je podle voličů nejvíce...
Německá kancléřka Angela Merkelová a spolkový ministr vnitra Horst Seehofer.
Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...