5. července 2019 8:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Opak twitterového přeborníka Trumpa. Německý ministr vnitra Seehofer nevydržel na Twitteru ani rok

Twitterový účet Horsta Seehofera, který není příliš nadšeným uživatelem této... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitterový účet Horsta Seehofera, který není příliš nadšeným uživatelem této... | foto: Reprofoto/Twitter: Horst Seehofer

Berlín Ani rok nevydržel na Twitteru německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU). Za tu dobu odeslal jen dva tweety, aby se posléze rozhodl, že tato síť - i kvůli nenávistným komentářům, které se na ní objevují - není pro něj. Politik, který ve čtvrtek oslavil sedmdesáté narozeniny, to řekl listu Donaukurier.

Seehofer si loni v září na Twitteru založil oficiální profil, který postupně začalo sledovat 10 400 lidí. Moc informací nebo podnětných myšlenek jim ale ministr vnitra neposkytl. Tweetoval právě dvakrát - jednou, když gratuloval Annegret Krampové-Karrenbauerové ke zvolení do čela sesterské CDU, a podruhé, aby oznámil, že skončil v čele CSU. Od letošního ledna už žádný krátký vzkaz neposlal.

Německému deníku řekl, že tým pro sociální média na ministerstvu vnitra sice dění na Twitteru sleduje, on sám ale součástí takové komunity být nechce, protože způsob, jakým se tam lidé vyjadřují, je často velmi banální, plytký, nenávistný a zlomyslný.

Horst Seehofer

Předseda CSU a ministr vnitra Horst Seehofer, který je podle voličů nejvíce...
Německá kancléřka Angela Merkelová a spolkový ministr vnitra Horst Seehofer.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!