15. listopadu 2017 11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rychlovlak ICE se v Německu střetl s divočáky. Vlak rozbili

Rychlovlak ICE 3 NS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlovlak ICE 3 NS. | foto: wikimedia.org/S. Terfloth

BERLÍN Německý rychlovlak ICE jedoucí z Mnichova do Berlína se střetl s neupřesněným počtem divokých prasat. Kolem 400 cestujících muselo přestoupit na jiný vlak, informovala ve středu agentura DPA.

„Vlak ICE bohužel není dál pojízdný,“ uvedla na Twitteru německá policie.

Nehoda se stala mezi obcemi Rathenow a Schönhausen západně od Berlína v úterý večer. Cestující museli přestoupit na další vlak, který jel do německé metropole z Basileje. Do cíle dorazili se čtyřhodinovým zpožděním, tedy až po půlnoci.

Incident si podle policie nevyžádal žádné zraněné, ale úsek tratě byl až do půlnoci uzavřen. Během středečního dopoledne by se měl provoz na zasaženém úseku zcela vrátit k normálu.

Trať mezi Berlínem a Wolfsburgem je klíčová například pro spojení Berlína s Porýním, Frankfurtem nad Mohanem a Stuttgartem.

Úterní nehoda je druhou vážnější nepříjemností, kterou musely německé dráhy v regionu v posledních dnech řešit. Wolfsburgem, který je sídelním městem automobilového koncernu Volkswagen, vlak ICE v neděli jen projel, ačkoli tam měl zastavit. Něco podobného se v uplynulých letech podle DPA stalo nejméně pětkrát, naposledy letos v září.

Vlak nakonec neplánovaně zastavil v příští stanici Stendal, kde mohli cestující přestoupit a vrátit se do Wolfsburgu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz