Diskuse k článku

Němečtí Zelení jsou při chuti. Boj proti změnám klimatu nachází rostoucí odezvu u veřejnosti

Němečtí Zelení v posledních dnech bodují. Jejich hlavní téma, boj proti změnám klimatu, nachází rostoucí odezvu u veřejnosti. A tak začíná strana, která byla kdysi antisystémová, pomýšlet na to, že by mohla vést příští spolkovou vládu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Halik 9.6.2019 19:35

Němci byli vždy původcem všech důležitých ideologií a velkých změn. Kulturnímu a mediálnímu mainstreamu se podařilo vytěsnit slovo Německo a Němci z diskusí o zvěrstvech obou světových válek a nahradit ho EUSSR korektním "nacionalismem" a "nacismem". Už jen starší generace si uvědomuje jaký je charakter Německého národa a jak byl vnímán na základě reálných zkušeností všemi ostatními národy Evropy. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_terms_used_for_Germans.

J. Šejnoha 9.6.2019 12:22

No, hlavně aby nás do toho nezatahovali.

P. Aron 9.6.2019 12:55

To bohužel dost dobře nejde. Jsme propojení minimálně ekonomicky. Obávám se, že z toho nic dobrého nevzejde. Minimálně hospodářská krize ale spíše nějaká forma nové totality.

R. Tichý 9.6.2019 12:14

A zase pujde z Nemecka socialismus. Tentokrat zeleny.

K. Horák 9.6.2019 11:59

Němci maji rádi zvrácené ideologie.

O. Dvořák 9.6.2019 10:58

To protiekologické rozčilování je podobné, jako když někoho napomenete, že obal od horalky hodí na zem, místo do koše, a on se začne rozčilovat. Jak byste to nazvali?

O. Dvořák 9.6.2019 10:59

Nevychovanost, hloupost, lidskost?

L. Novák 9.6.2019 16:32

Jste demagog. Co to tady blábolíte o obalech z nějaké sladkosti? Jste děcko, co musí mlsat?

O. Dvořák 9.6.2019 17:22

Povězte, když jste od odpadkového koše padesát metrů a dále, kam hodíte obal od horalky? No, jen se přiznejte, pane Nováku.

R. Vacek 9.6.2019 11:24

Ale ono nejde o rozčilování, ale o jiný přístup. To máte stejné, jako když Aztékové pocítili nelibost bohů, kteří jim neseslali déšť. Aztékové se rozhodli si bohy opětovně udobřit lidskými oběťmi. Marně by jim někdo rozumný vykládal, že se jedná o nesmysl, že lidské oběti jim žádný déšť nepřinesou, ale že je potřeba budovat zásobníky na vodu. A tak to máte s dnešními ekologistickými skupinami. Arogance, nevzdělanost, vše vědí nejlépe. A skočí jim na to hlavně mládež bez zkušeností.

O. Dvořák 9.6.2019 11:29

Vážně vás podezírám, že patříte do oné sorty, která v odhození obalu od horalky na zem místo do koše "nevidí problém".

R. Vacek 9.6.2019 11:43

Asi nevíte, co hlásá zelené náboženství - jádro je špatné, slunce je dobré, uhlí je špatné, vítr je dobrý.

O. Dvořák 9.6.2019 11:56

To je samozřejmě nesmysl, co říkáte. Dnes jsou ekologové už na straně jádra, viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=ciStnd9Y2ak

L. Novák 9.6.2019 16:26

Nesmysl. Němci jsou díky zelené rakovině na cestě k likvidaci jaderných elektráren... A zelení nejsou žádní ekologové, ale ultralevicoví "Melouni".

P. Aron 9.6.2019 13:04

Obal od horalky zvednu, často i po jiných lidech. Snažím se o ekologické chování ale to skutečné, které je často i racionální. A nesnáším Zelené tedy městské intelektuály, kteří přírodu znají tak leda z obrazovky televize nebo počítače. A po dobrém obědě odcházím do lesa :-)

P. Aron 9.6.2019 12:57

Zrovna čtu Poslední šamanku od Barbary Wood. Tam to sice dělají Toltékové ale myslím, že oni to od Aztéků převzali.

J. Nový 9.6.2019 11:39

Pane Dvořáku musíte respektovat, že část lidí nesdílí přesvědčení že "boj proti změnám klimatu" má smysl nebo je nám předkládána správná cesta. Možná to bude i díky tomu, že je vědecky nesporně dokázáno, že změny klimatu na naší Zemi jsou přirozenou součástí její existence. Část lidí mám pocit, že bychom se místo boje proti těmto změnám klimatu měli snažit o přizpůsobení se těmto změnám. Podobně jako můžeme každý rok očekávat zimu (zimní období), tak buď můžeme vůči zimě "bojovat" nebo se tomuto zimnímu období přizpůsobíme (palivo, zimní pmneu, zimní oblečení, boty atd.

O. Dvořák 9.6.2019 11:49

Pane Nový, jde o to, že proces oteplování planety má svoji vlastní pozitivní zpětnou vazbu, a jestliže je zjištěn, a jestliže se jednou spustí, kvůli pozitivní zpětné vazbě se zastaví až když vyčerpá všechno, co jej pohání. Znamená to také, že čím dříve se s opatrnou ekologickou politikou začne, tím snáz se bude na přibývající změny reagovat. Jsme v laboratoři, o které se neví, kterým směrem se náš ekologický experiment bude vyvíjet, a existuje reálné nebezpečí, že se ona pozitivní zpětná vazba vymkne z jakékoliv kontroly, a nemůžeme ani předvídat rychlost jejího rozvoje. Další generace už může žít ve zcela jiném klimatu.

O. Dvořák 9.6.2019 12:07

V permafrostu a na dně oceánů jsou uložené depozity metanu, které "jen čekají" na kritickou změnu teploty, začnou se uvolňovat a protože metan je skleníkový plyn, bude to jako přídavné spalování u motoru. Planeta má zásoby skleníkové plynu, které jen čekají na uvolnění tím, že jim lidstvo pomůže drobnou změnou, o stupeň nebo dva. Ten systém nemá lineární dynamiku, obsahuje tyto skokové prvky, kdy se do vstupů skleníkové začnou zapojovat nové zdroje. Tání ledovců může způsobit nestabilitu zemských desek, zvýšit vulkanickou aktivitu, což je další zdroj skleníkových plynů. Celý systém se může snadno dostat do nerovnováhy, a bude trvat staletí anebo tisíciletí, než se ta řetězová reakce "vyčerpá".

P. Aron 9.6.2019 13:02

To je samozřejmě možné a bylo by dobré diskutovat racionálně stejně jako přijímat racionální opatření. Místo toho se dělají rádoby pseudoopatření, které často vše jen zhorší. Jako třeba přidávání biosložky do nafty. A hysterie vyvolávaná Grétou, připomínající spíše dětské křížové výpravy nebo flagelanty ze středověku už vůbec nic nevyřeší.

O. Dvořák 9.6.2019 13:12

Souhlasím s Vámi. Na druhou stranu musíte uznat, že zatvrzelost některých apriorních odpůrců "ekologické hrozby" v nejednom může snadno vyvolat "hysterickou reakci". Viz tady pan Vacek, který se statečně vypořádává s argumenty, na které stačí, a argumenty, které mu nejdou pod fousy nechává takticky bez odezvy. Kde nemůže vyhrát, alespoň neprohrává.

L. Novák 9.6.2019 16:30

Nemáte dostatek vzdělání ani informací (vědeckých důkazů) k tvrzení o lidmi zaviněném globálním oteplování. Jste jenom hlasatelem manter Zelených magorů. Nic víc!

K. Horák 9.6.2019 12:07

Odhozený papír je nevychovanost. Ale poroučet větru dešti je zvracenost. Dětičky se každý pátek zašívají na náměstích, ale aby si řekli odložime mobily, neb jejich výroba, hlavně baterií ničí krajinu. Nebudeme používat různá pitíčka, kde většinu vyrobku tvoří umělá hmota a kovové folie, omezime požívání módy a budeme pečovat o své oblečení, aby co nejdéle vydrželo, omezíme používání tekevizi, povitacu, tabletů, začneme více chodit pěšky...

R. Tichý 9.6.2019 12:30

Podle Vasich prispevku soudim, ze jste zeleny svazak.

Odjedte do rozvojovych zemi a tam kazte svou viru. A hlavne je presvedcte, aby se prestali mnozit jako kobylky-to je cely problem Zemekoule.

Drtiva vetsina oceanskeho odpadu je tam splavena z 10 veletoku. V Evrope neni zadny. Prestante uz sikanovat vcelku stabilizovanou spolecnost!

R. Vacek 9.6.2019 10:54

Hlavně aby byli tolerantní k sousedům, kteří nemají potřebu zachraňovat planetu.

O. Dvořák 9.6.2019 10:51

Zatím si lidstvo mohlo dovolit vůči přírodě téměř cokoliv, nebyl nějaký objektivní limit chování vůči prostředí, který by obráceném gardu vyžadoval nějakou ekologickou disciplínu anebo etiku, co je komu bližší, a to je přesně to, co se začne definovat.

R. Vacek 9.6.2019 10:58

??? A co takový medvěd? Ten si též dovoluje vůči přírodě téměř cokoliv, nebo ten má nějaký objektivní limit chování vůči prostředí?

A nebo se jedná jen o novou mluvu, které rozumí členové nového zeleného náboženství?

O. Dvořák 9.6.2019 11:03

Objektivní limit byl třeba obava, že bomba Tzar zapálí atmosféru. To by byl objektivní limit. Stejné je to s vytrvalým vypouštěním skleníkového plynu do atmosféry, jednoduše si to "objektivně" nemůžeme dovolit, pokud nechceme čelit důsledkům za naší představivostí.

R. Vacek 9.6.2019 11:13

Pokud spálíme všechna fosilní paliva a pokud se všechen CO2 udrží v atmosféře, tak se dostaneme na úroveň 1000 ppm, což je hodnota, kam koncentrace klesla před nějakými 100 milióny lety. Víc by to nešlo, protože uhlík je od vzniku života na Zemi vázán hlavně v uhličitanech - Dolomity, vápence, ze kterých se zpět do oběhu moc neuvolňuje.

Proto se sice někdo "subjektivně" může domnívat, že by nastala katastrofa, ale někdo jiný se stejně tak může domnívat, že po oteplení nastane téměř ráj na zemi bez devastující doby ledové.

O. Dvořák 9.6.2019 11:18

Anebo by se také Země mohla proměnit v druhou Venuši.


Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...