7. srpna 2018 12:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Němka svého syna znásilňovala a prodávala pedofilům. Dostala 12,5 roku vězení

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Berlín Trest 12 a půl roku vězení v úterý dostala v Německu matka, která znásilňovala svého syna a prodávala ho prostřednictvím internetu pedofilům. Soud v jihoněmeckém městě Freiburg udělil rovněž za sexuální zneužívání chlapce dvanáctiletý trest jejímu partnerovi.

Soud s německými státními příslušníky ve věku 48 a 39 let začal v červnu, když bylo chlapci devět let. Partneři hocha sexuálně zneužívali nejméně dva roky, napsala agentura AP. Navíc ho nabízeli pedofilům v anonymní oblasti internetu známé jako darknet. Zneužívání bylo natáčeno na video.

V pondělí potrestal soud ve Freiburgu desetiletým vězením třiatřicetiletého Španěla za opakované sexuální zneužívání zmíněného malého chlapce. V případu je stíháno ještě dalších pět mužů.

Chlapec nyní žije u pěstounů. Matka a její partner musí zaplatit jako odškodné 42 500 eur (téměř 1,1 milionu korun) hochovi a tříleté dívce, kterou rovněž zneužívali, uvedl zpravodajský server BBC News.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.