5. května 2018 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Nemůže ani otevřít okno.‘ Brigitte Macronová popsala život Melanie Trumpové v Bílém domě

Americká první dáma Melania Trumpová (vlevo) a její francouzský protějšek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká první dáma Melania Trumpová (vlevo) a její francouzský protějšek... | foto: ČTK

PAŘÍŽ/PRAHA Francouzská první dáma Brigitte Macronová poskytla médiím nový pohled na Melanii Trumpovou. Podle ní je milá, otevřená a ráda se směje. Musí však prý své emoce příliš hlídat. V Bílém domě je neustále hlídaná a nemůže ani otevřít okno. Sama Macronová prý chodí denně mezi lidi.

„Melania nemůže udělat nic, nemůže ani otevřít okno v Bílém domě. Nemůže jít ven. Já chodím v Paříži ven každý den,“ uvedla pro Le Monde francouzská první dáma Brigitte Macronová po návratu ze státní návštěvy ve Washigtonu.

Pětašedesátiletá Brigitte Macronová navštívila se svým manželem Emmanulem Trumpovi a po svém návratu hovořila hlavně o svém přátelství s americkou první dámou Melanií Trumpovou a o jejím složitém životě ve Washingtonu.

Manželky hlav států spolu navštívily Národní galerii umění, během které vedly skvělou konverzaci, a následně se zúčastnily státní recepce. Pro výlet do galerie zvolily barevně ladící oblečení, aby působily jednotně.

Macronovi a Trumpovi před státní večeří.
První dámy během uvítacího ceremoniálu ve Washingtonu.

„Máme stejný smysl pro humor, hodně jsme se společně zasmály,“ svěřila se pro Le Monde Macronová. Podle ní existuje v podvědomí veřejnosti mnoho mylných informací o Trumpové a hlavně o její osobnosti. Americká první dáma je prý „milá, šarmantní, inteligentní a velice otevřená“. Je na ní prý vyvíjen velký tlak, aby se nějak chovala.

„Všechno je interpretováno nějakým způsobem, až příliš. Ona je někdo se silnou osobností, ale velmi tvrdě pracuje na tom, aby ji skrývala. Velice snadno se rozesměje, prakticky všemu se směje, ale ukazuje to na veřejnosti mnohem méně, než já,“ popsala Melanii Trumpovou francouzská první dáma. Uvedla však, že si dobře uvědomuje, že nemůže sdílet příliš informací o svém americkém protějšku.

Macronovi dorazili do Bílého domu. Americký prezident a první dáma je přivítali...

„Mám pocit, že každé slovo je až příliš. Neustále se držím zpátky. To je to nejtěžší. Nemám téměř nikdy volno, žádný moment, kdy můžu být naprosto v klidu.“

Macronová, jejíž manžel je o 25 let mladší, se prý snaží vést „normální život“. Pravidelně vídá své děti, syna a dvě dcery, které má s bankéřem André-Louisem Auzierem. „V hlavě jsem se nezměnila. Stále jsem manželka Emmanuela Macrona, ne prezidenta. Necítím se jako první dáma,“ řekla v rozhovoru.

Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz