Pondělí 8. března 2021svátek má Gabriela -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

‚Nemůžete dýchat peníze, nemůžete pít ropu‘. Greta Thunbergová demonstrovala před Bílým domem

Švédská aktivistka Greta Thunbergová, která stála u zrodu celosvětového hnutí mladých lidí pro boj se změnami klimatu, v pátek přijela do Washingtonu. Ona a dalších asi 1500 demonstrantů, z nichž většina byli školáci, pochodovali městem a skandovali hesla poblíž Bílého domu. Požadovali, aby vlády zemí začaly konat a zastavily globální oteplování, omezily spotřebu fosilních paliv a vyhnuly se kolapsu životního prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. F 14.9.2019 11:52

Je třeba stanovit kvóty na počty lidí v jednotlivých státech, kontinentech. Kvóty na počty aut. Taky je třeba začít trestat touhu po majetku a blahobytu. Vždyť k životu stačí jen mít co jíst, píst, být zdravý a v zimě a dešti se schovat někam do tepla a sucha. Takže stačí nějaká velká vytápěná hala na zimu a do ní palandy, aby se šetřilo místo na spaní. K tomu jasně vědecky spočítaný příjem kalorii (krmná dávka) pro každého jedince, pro tlustý taková, aby u toho i zhubli a je pryč problém s obezitou. Zdravotnictví ušetří. Zakázat auta, všichni do MHD a ta už nebude ztrátová. Zakázat prodej cigaret (míň škodlivin do ovzduší). Atd atd. Akorát se musíme všichni vzdát těch našich svobod. Až se planeta zdravě nas.re, problém vyřeší za nás. Prostě částečně vyhyneme, to už tady v historii bylo. A pojede se dál. Gréta zřejmě žije v tom svým autistickým světě a vnímá tohle všechno jinak, navíc je snadno manipulovatelná. Jestli ten problém nakonec opravdu nebude CO2, ale odlesnění krajiny a z to

M. F 14.9.2019 11:56

... a z toho plynoucí oteplování suchého vzduchu nad zemským povrchem. Státy budou muset dotovat to, že někdo místo toho, aby prodal pozemek jako parcelu na sklad ho bude držet jako les a kompenzovat tak jeho ztráty. Každopádně u nás to dopadne jako vždycky, Bábovo voliči to špatně pochopí a budou brát dotace bez nějakýho zalesňování. Když může náš předseda, mi můžeme taky.

V. Rybicka 14.9.2019 16:40

Ano, je to demagogie jako každá druhá. Svinstvo je to, že poppet masters si vybrali mentálně nemocné děcko a pušují ho do limitu, že je to na zvracení. Jako za komunistu a nacistů. Děti začnou udávat rodiče, že udělali to či ono. *** Planeta je fine. Problém je ten, že tu jsou lidi, kteří pro svoji náboženskou a politickou agendu chtějí mít atomové zbraně a nemajímproblém je použít. A to potom bychom nemohli dýchat a pít konteminovanou vodu. Ale to hloupé Gréťe ani nedojde.

J. David 14.9.2019 9:40

Dříve cirkusoví principálové v manéži předváděli po štacích různé zrůdy a degeneráty (vynášelo to). S tou Grétou je to nyní nemlich to samé, chudák postižená dívčina s duševní poruchou. Blahoslavení chudí duchem, neb království nebeské jejich jest.

I. Chazar 14.9.2019 9:10

Ja myslm, ze zemekoule se omsebe postara sama i bez Grety !!;-D;-O

J. Novák 14.9.2019 9:08

Jestli by ta slavná Greta neměla pomalu začít uvažovat o škodlivosti své vlastní existence.

V. Rybicka 14.9.2019 16:43

Ha, ha, haaa... A good one, Sir!!!

R. Tichý 14.9.2019 8:49

Deti nemaji demonstrovat, deti s maji sprtat.

Politici jsou zbabelci, ze se s tou Gretou predvadeji.

J. Nový 14.9.2019 8:33

Barnevernet na ní! Rodiče jí evidentně nezvládají. :-)

J. Nový 14.9.2019 8:26

"„Nemůžete dýchat peníze, nemůžete pít ropu,“ provolávali před sídlem amerického prezidenta.

.

Tak to jsou argumenty, které mohou používat pouze lidé s nejnižším IQ.

Alespoň já nikdy za svůj život neslyšel, že by se někdo snažil dýchat peníze nebo pít ropu. To má aso znamenat, abychom se zbavili peněz i ropy, že? A co elektřina? Ta se nedá jíst, pít ani dýchat. pryč s ní! Greténi se opravdu předvádějí v plné kráse. :-)

J. Elias 14.9.2019 8:30

Greténi - :-) to se ujme, gratuluji Vám.

J. Kopis 14.9.2019 8:00

Výsledkem toho všeho bude nedostupná a tím pádem drahá elektrická energie z obnovitelných zdrojů. To se soudruzi solární a větrní baroni napakují!

R. Vacek 14.9.2019 7:13

Takhle bláznit mohou jenom mladí, kteří nepamatují, jak byly zhuntované řeky, vzduch a vůbec příroda před třiceti, padesáti lety. A jak se stav od té doby zlepšil a stále zlepšuje. Stačí se podívat kolem.

F. Brabec 14.9.2019 2:45

K poctě této slečny sháním nějaké šikovné GT. Nebo ještě raději GTV :-D

P. Veselý 14.9.2019 1:17

Na mě má Grétino konání rozhodně vliv.

Přestal jsem třídit odpad a koupimsi silnějšího "dýzla" ;-D

I. Teren 14.9.2019 1:17

Je (bolo) dobrym zvykom nechodit demonstrovat do cudzich statov. Go home a demonstruj si v Svedsku.

V. Rybicka 14.9.2019 1:01

Vždycky když čtu názvy zpráv jako “Internet se baví” nebo “lidé ma Internwtu si dělají legraci”, tak tam není absolutní zmíňka o Grétě. Jako by byla médiama nedotknutelná. Přitom když se podíváte na diskusním příspěvky, tak 99% si utahuje z Gréty a nebo s ní vůbec nesouhlasí. Ako TO??? Že by

měl Donald pravdu, že nestranná média už neexistují!!!???

J. Nový 14.9.2019 8:31

Neexistují. Všechna hrají podle stejných not, což má zřejmě přesvědčit diváky a čtenáře o tom, ža mají absolutní pravdu. Vždyť to přeci psali tam, tam i tam a v TV říkali to samé. Někteří lidé si naivně myslí, že každé médium má své zdroje informací a jsou nezávislá na jiných médiích. Opak je pravdou. Opisují od sebe navzájem a prapůvodní zdroj informace je jen jeden? Je pohodlné a celekem bezpracné přeložit a přepsat zprávu od CNN, BBC. Hlavně máte u takévé převzaté zprávy jistotu, že je náležitě vytuněná tak, aby se nedostala do rozporu s "politickou korektností" nebo aby se nedotkla sebemenší menšiny :-)

A. Prst 14.9.2019 0:46

Ropa, uhlí a také uran jsou přirozené součásti našeho světa, tak je to dáno. Ještě nemáme stále karmínové západy a východy Slunce po letecké dopravě a automobilismu jako po výbuchu jedné sopky. Ochrana je nutná, ale děvče je hodně mimo.

A. Prst 14.9.2019 1:07

Na lokalitě La Brea Tar Pits u Los Angeles spadly stovky smilodonů do asfaltu, patrně když se pokoušeli dostat k potravě, mamutům, kteří tam zapadli před nimi. Díky tomu je vystaveno v museu v Los Angeles mnoho kompletních koster smilodonů.!!

Člověk v té době znal maximálně pazourek.

Smilodon jest šavlozubý tygr.

J. Nový 14.9.2019 8:32

A přežil to nějaký z nich? :-)

J. Sinnreich 14.9.2019 0:42

Novodobi Chiliaste. Detske krizove vypravy. Civilizace se znovu propada do stredoveku za tleskani zkorumpovanych, zbabelych politiku.

J. Paleček 14.9.2019 9:17

Souhlas. Tak končí naše civilizace.

A. Novák 14.9.2019 0:35

Jak si slečna GT představuje, že nějaká vláda zastaví globální oteplování? Hlasování m? Nestačilo by počkat na listopad, až začne globální ochlazování?

S. Melichar 14.9.2019 0:15

Jéééé, ta je hloupoučká. Za peníze tohle samozřejmě jde, nakoupit si zajištěné zdroje na řadu let dopředu. Nebo, jako se to zhusta děje teď, skoupit co nejvíc prostoru pro výlučně svojí potřebu. Na úkor těch, co na to nemají. A že je to nespravedlivé? Kašlat na chudáky... Takhle je svět nastavený, co po něm běhá homo sapiens a jesliže to chudák Greta nechápe, je něco špatně.

O. Uživatel 14.9.2019 0:10

Uživatel požádal o vymazání
A. Prst 14.9.2019 0:05

Jedna sopka vyprodukuje swinstva, co člověk za sto let.

P. Burda 14.9.2019 6:25

Co jeden člověk za sto let, to zvládne aktivní sopka v době dřímání. Když to na ní přijde a pšoukne, tak za den dá to, co za století celé lidstvo.

K. Marek 14.9.2019 0:04

Snad má domácí úkoly napsané někým z podpůrného týmu. Snad jela do Washingtonu na biokole. Moc se mi líbil její příjezd do NY, doprovázena snad padesátkou motorových člunů s novináři. A přivítána 17 motorovými jachtami s miniplachtou, které si OSN pronajalo na tento jednodenní účelRv

R. Stary 13.9.2019 23:54

Tatinek od grety je grazl.


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...