Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nepovzbuzuješ, tak odejdi. Tajná služba vyvedla muže, který se pitvořil za Trumpovými zády

Svět

  6:00
MONTANA - Tajná služba Spojených států amerických odvedla Tylera Linfestyho ze čtvrtečního vystoupení Donalda Trumpa v Montaně poté, co v živém vysílání reagoval na některé z výroků prezidenta udiveně či se značnou skepsí.

Tyler Linfesty během projevu Donalda Trumpa v Montaně. foto: Youtube

Linfesty byl spolu s několika dalšími lidmi vybrán, aby v živém vstupu stál za Trumpem během prezidentova projevu dotýkajícího se mimo jiné i otázky daní či médií. Na výroky hlavy státu však nereagoval dle očekávání pozitivně, jeho výrazy spíše naznačovaly nesouhlas, zmatenost a skepsi. Za svoje pohledy si vysloužil přezdívku ‚plaid shirt guy‘, v překladu chlapec v košili.

Středoškolák, který podporuje sociální demokraty, se společně s přáteli přihlásil o účast týden před akcí. Nechtěl si nechat ujít příležitost vidět naživo prezidenta. „Vždy, když sleduji podobné shromáždění, vidím někoho za Donaldem Trumpem, kdo tleská, podporuje a je velice nadšený a vždy mě zajímalo, zda jsou tito lidé opravdoví,“ sdělil televizi CNN. Před vystoupením mu bylo řečeno, že musí prezidentovy výroky podporovat, vzít si měl i slavnou červenou kšiltovku s nápisem ‚Make America Great Again‘, což odmítl.

Poté, co byl v polovině vystoupení odveden, byl společně se svými dvěma přáteli zaveden do zákulisí, kde jim byly zkontrolováný osobní doklady. Pak byli požádání, aby odešli. Dle Linfestyho slov s ním nezacházeli špatně. „Jen mi řekli, abych odešel,“ doplnil. Jeho místo bylo poté nahrazeno.

Televizi CNN dělil, že všechny jeho reakce byly upřímné, zachoval by se stejně i kdyby slova zazněla z jiných úst. „Nechtěl jsem protestovat,“ upozornil. Svůj nesouhlasil vyjádřil s Trumpovou daňovou politikou, která podle Linfestyho nezvýhodňuje střední třídu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - BRNO (A8591)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat