27. července 2019 8:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Neštěstí v nočním klubu v Jižní Koreji si vyžádalo dva mrtvé a desítky zraněných

Policie zabezpečila oblast před nočním klubem poté, co se zde zřítil balkon a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zabezpečila oblast před nočním klubem poté, co se zde zřítil balkon a... | foto: Reuters

SOUL Dva lidé přišli o život a více než 17 bylo zraněno, když se v nočním klubu v jihokorejském městě Kwangdžu zřítil balkon a schodiště. V době neštěstí bylo v klubu i mnoho zahraničních sportovců, kteří se v Jižní Koreji účastní plaveckého mistrovství světa. Mezi lehce zraněnými jsou sportovci ze Spojených států, Nového Zélandu, Itálie a Brazílie, informoval v sobotu zpravodajský server BBC News.

S těžkými zraněními byli do nemocnice převezeni dva Jihokorejci ve věku 38 a 27 let a lékařům už se je nepodařilo zachránit. Oběti nepocházely z řad účastníků plaveckého šampionátu.

Zmíněný noční klub se nachází v blízkosti vesnice, kde účastníci mistrovství světa v plaveckých sportech bydlí. V okamžiku nehody v noci na sobotu bylo v podniku několik týmů vodního póla.

„Je to strašlivá tragédie. Ke zřícení došlo, když hráči z našeho mužského a ženského družstva oslavovali vítězství amerických vodních pólistek na mistrovství světa,“ uvedl šéf amerického svazu vodního póla Christopher Ramsey. Jedna z hráček utrpěla lehké zranění, stejně jako americký skokan do vody.

„Tancovali jsme a o chvilku později jsme se propadli o nějakých pět, šest metrů a všichni začali z klubu prchat,“ popsal situaci kapitán novozélandského týmu vodních pólistů Matt Small.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PRÁCE PRO ŽENY - MONTÁŽ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč