23. září 2017 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nevídaný krok. CDU použila tříletou Angelu Merkelovou jako vizáž kampaně

Za Německo, kde se kdokoli může stát kýmkoli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za Německo, kde se kdokoli může stát kýmkoli. | foto: Twitter.com/ @doberah

PRAHA „Za Německo, kde se kdokoliv může stát kýmkoliv,“ říká nápis vedle malé tříleté dívky. Křesťanská demokratický unie (CDU) se necelý týden před volbami rozhodla k nevídanému kroku v rámci reklamních kampaní. Použila fotografii tříleté Angely Merkelové.

Mladá dívka se na fotografii usmívá. Na první pohled máte pocit, že ji znáte, ale nevíte, proč ji má německá Křesťanská demokratická unie na své reklamě. Pak pohlédnete na její jméno. CDU nechala do novin otisknout starou fotografii kancléřky Angely Merkelové z roku 1957.

Německá kancléřka je přitom v kampani před parlamentními volbami pravidelně terčem příznivců protiimigrační a protiislámské Alternativy pro Německo (AfD), kteří kritizují její uprchlickou politiku. Většinou vůči ní dělají jen slovní výpady, šéfka německé vlády se už ale stala i terčem útoku rajčaty.

18.září 2017 v 10:43, příspěvek archivován: 20.září 2017 v 14:05

Final week before #BTW17 and the CDU is rolling out the heavy artillery: cute child pic of Merkel https://t.co/OJstEfD2Qk

V úterý ji dokonce napadla třiašedesátiletá žena deštníkem.

I přes nevoli, kterou Merkelová u části Němců svou uprchlickou politikou vzbudila, je velkou favoritkou nedělních parlamentních voleb. V průzkumech se její konzervativní unie CDU/CSU pohybuje kolem 36 procent.

mhMartin Hampejs

Najdete na Lidovky.cz